Asus představil supervýkonné grafické karty s čipy AMD RV770XT

Společnost Asus uvádí na trh nejnovější generaci grafických karet s označením EAH4870X2/HTDI/2G, které jsou vybaveny dvojicí grafických procesorů AMD RV770XT a 2GB pamětí typu DDR5. V krátké době se na trhu objeví také model Asus EAH4870X2 TOP. Obě uvedené karty budou navíc brzy vylepšeny speciálně navrženým chladičem pro účinnější odvod tepla a podle slov výrobce mezi nejrychlejší na světě.Společnost Asus uvádí na trh nejnovější generaci grafických karet s označením EAH4870X2/HTDI/2G, které jsou vybaveny dvojicí grafických procesorů AMD RV770XT a 2GB pamětí typu DDR5. V krátké době se na trhu objeví také model Asus EAH4870X2 TOP. Obě uvedené karty budou navíc brzy vylepšeny speciálně navrženým chladičem pro účinnější odvod tepla a podle slov výrobce mezi nejrychlejší na světě.

Nové grafické karty, určené do slotu PCI Express, využívají speciálně navržený chladič, který efektivně odvádí teplo od obou grafických procesorů a tím umožňuje stabilní výkon. Karty jsou navíc vybaveny stíněním EMI Shield, které snižuje elektromagnetické rušení o 66 % a zaručuje silnější signály; pružinovými cívkami DIP, které sníží teplotu o 5 °C až 10 °C v porovnání s tradičními toroidními cívkami. LF PAK MOS garantuje vyšší energetickou účinnost a menší tvorbu tepla a japonské kondenzátory s vodivým polymerem se starají o nižší energetické ztráty a stabilnější provoz.

Grafické karty Asus EAH4870X2 Series přichází také s funkcí Asus GamerOSD, která pomáhá využít potenciál VGA karet tohoto výrobce. Tato funkce umožňuje přetaktovat GPU přímo při hraní her. Uživatelé tak v případě potřeby mohou v reálném čase zvyšovat výkon. Navíc tento nástroj umožňuje snadno nahrávat dění ve hře nebo jej živě vysílat přes internet.

Díky technologii Splendid Video Intelligence Technology je obraz podle slov výrobce vykreslen do nejmenších detailů a přináší věrnou vizuální reprezentaci veškerého obsahu, optimalizovanou pro zpracování lidským okem. Splendid se také doplňuje s technologií AMD Avivo, která poskytuje hardwarovou akceleraci pro rychlé a kvalitní dekódování videa.


Základní technické parametry:
Model EAH4870X2/HTDI/2G
Grafický engine Radeon HD 4870X2
Standard sběrnice PCI Express 2.0
Grafická paměť 2 GB DDR5
Takt enginu 750 MHz
Takt shaderu 3.6GHz (900MHz DDR5)
Paměťové rozhraní 256bitové
Max. DVI rozlišení 2560×1600
D-Sub výstup Ano × 1 (pomocí DVI-D-Sub adaptéru × 1 )
DVI výstup Ano × 2 (DVI-I)
HDTV výstup (YPbPr) Ano, přes kabel HDTV-Out
Podpora HDCP Ano
HDMI výstup Ano, pomocí DVI-HDMI adaptéru
Přiložené adaptery a kabely 1 × adaptér DVI na D-Sub
1 × kabel HDTV-out
1 × adaptér DVI na HDMI
1 × napájecí kabel
Přiložený software Utility a ovladače Asus
Poznámka - Exkluzivně přiloženo – Kožené pouzdro na CD
- Velikost karty je 4,376×10,5 palců


Karta EAH4870X2 od Asusu.


Komentáře