Asus představil vylepšený mininotebook Eee PC 900 s Windows XP

Asus představil na veletrhu CeBIT 2008 v Hannoveru novou řadu počítačů Eee PC, které se vyznačují větším úložným prostorem, širokoúhlou obrazovkou, a zejména pak vyšším výkonem. Modely Eee PC 900 se tak snaží reagovat na nejčastější požadavky uživatelů při práci s předchozím modelem.Asus představil na veletrhu CeBIT 2008 v Hannoveru novou řadu počítačů Eee PC, které se vyznačují větším úložným prostorem, širokoúhlou obrazovkou, a zejména pak vyšším výkonem. Modely Eee PC 900 se tak snaží reagovat na nejčastější požadavky uživatelů při práci s předchozím modelem.

Eee PC je novou řadou počítačů, které jsou zaměřeny zejména na poskytování těch nejkomplexnějších služeb z oblasti internetu. Jejich hlavním cílem je umožnit uživatelům co nejpohodlnější práci s internetem, což se také odráží v trojitém „E“ v názvu Eee PC: Easy to learn, work and play — snadné studium, práce i zábava; Excellent Internet experience — excelentní využití internetu a Excellent on-the-Go — výborná mobilita.
Eee PC se po celém světě setkalo s překvapivým úspěchem. Prodejní grafy ukazují, že uživatelé zakoupili 350 tisíc těchto počítačů, a předpokládá se, že toto číslo letos vzroste na hodnotu 3 až 5 milionů.

Společnost Asus provedla u nové generace počítačů Eee PC, která nese označení Eee PC 900, několik inovačních vylepšení. Díky 1 GB operační paměti, většímu, až 12GB úložnému prostoru a zvětšenému 8,9" displeji přináší tyto technologie zcela nové pojetí přístupu k internetu. Nové Eee PC bude ve vybraných zemích k dispozici za cenu 399 eur, a to již v první prodejní vlně v létě tohoto roku. Veškeré nové modely budou navíc připraveny pro operační systém Windows, kterého se uživatelé hojně dožadovali. Spekuluje se také o tom, že Eee PC 900 by mohly být vybaveny novými procesory Atom od Intelu.

Kromě operačního systému Windows budou mít uživatelé Eee PC možnost přístupu k balíku Windows Live, který sestává z internetových služeb a softwaru, zajišťujícího efektivní a bezpečné řízení světa internetu.

Z mnoha programů jmenujme ty klíčové, jako je například Windows Live Mail, který usnadňuje správu poštovních účtů a umožňuje uživatelům pohodlné stahování jejich e-mailů do počítače, aniž by se museli několikanásobně přihlašovat k jednotlivým schránkám; Windows Live Messenger, který přináší možnost okamžitého a snadného spojení mezi uživateli; Windows Live Photo Gallery, galerie obrázků, pomocí které lze pohodlně organizovat, odesílat a sdílet fotografie s přáteli a rodinou; a v neposlední řadě také Windows Live Family Safety, služba, nabízející vestavěné funkce rodinného zabezpečení, jejichž součástí je také správa internetových stránek (Web site management), která zajišťuje bezpečnost dětí při brouzdání po internetu.
Nenechte si ujít:
Ultralevné notebooky za 4000 Kč dorazí brzy na trh, tvrdí Intel

Toshiba má unikátní miniaturní notebook s váhou 779 gramů!

Mininotebook ASUS Eee hitem letošních Vánoc?

Detaily o nízkoenergetických procesorech Atom od Intelu

Everex CloudBook CE1200V: další levný mininotebook představen!

Asus představil miniaturní a lehký notebook U2E se SSD diskem

Není divu, že po úspěchu Eee PC se rozhodla řada výrobců vyzkoušet stejnou cestu a momentálně je již ve fázi vývoje či výroby dalších 25 modelů od různých výrobců, postavených na čipu Atom, které by se měly objevit kolem poloviny letošního roku. Více informací lze najít zde.


Komentáře