Asus představuje nový mininotebook Eee PC S101

Společnost Asus ve snaze posílit své portfolio na předvánoční sezónu uvádí na trh nové Eee PC S101 ve třech barvách, ovšem určené pro zákazníky, kteří kladou důraz na módní trendy a designovou stránku.Společnost Asus ve snaze posílit své portfolio na předvánoční sezónu uvádí na trh nové Eee PC S101 ve třech barvách, ovšem určené pro zákazníky, kteří kladou důraz na módní trendy a designovou stránku.

Eee PC S101 (na fotografiích kolem) je vyrobeno v souladu se zavedeným průmyslovým standardem svých předchůdců, včetně ergonomie a funkcí, liší se však kompletně přepracovaným zevnějškem ve třech barevných provedeních — hnědém, champagne a grafitovém, povrchem vyrobeným technologií Infusion a také panty zdobenými krystaly.

Eee PC S101 váží 1 kg a má tloušťku 1,8 cm, je postaveno na procesoru Intel Atom a dále podporuje bezdrátové připojení Wi-Fi 802.11n, které dovoluje vysokorychlostní připojení k internetu. Kromě toho mohou uživatelé využít technologii Bluetooth V2.0.

Ke každému Eee PC S101 navíc zákazník získá 20 GB šifrovaného úložného prostoru na internetu, který je známý pod názvem Eee Storage a umožní uživatelům ukládat či stahovat jejich důležité dokumenty nebo multimediální soubory. Dalším pomocníkem, který uchovává data v Eee PC S101, je disk Solid State Drive (SSD) odolný proti otřesům, který udržuje podle výrobce integritu uložených dat dokonce i v případě, kdy je vystaven nárazům či otřesům. SSD disky jsou dodávány až do kapacity 64 GB. Dále je Eee PC S101 vybaveno integrovanou čtečkou paměťových karet 4 v 1, která podporuje více formátů než předchozí modely Eee PC. Mezi podporované formáty paměťových karet patří MMC, SD, Memory Stick a MS-PRO.

Další součástí Eee PC S101 je 10,2" širokoúhlý aktivní TFT displej s LED podsvícením, který dokáže zobrazit jakýkoliv obsah v rozlišení až WSVGA. Nový mininotebook je podobně jako další Eee PC druhé generace vybaveno technologií Super Hybrid Engine (SHE), která výrazně zvyšuje energetickou účinnost. Uživatelé tak mají k dispozici mnohem delší výdrž baterie na jedno nabití, a to údajně až pět hodin nepřetržitého provozu. Pomocí technologie SHE lze volit z několika režimů výkonu a spotřeby energie, které umožní vybrat takové nastavení, které bude odpovídat aktuálním potřebám.

S ohledem na všechny uživatele napříč všemi úrovněmi zkušeností s výpočetní technikou je Eee PC S101 k dodání buď s operačním systémem Microsoft Windows XP Home, nebo GNU Linux. Verze počítačů s OS Microsoft Windows mají za cíl nabídnout své služby především mírně pokročilým až zkušeným uživatelů. Jsou zde integrované funkce Windows Live Messenger a Windows Live Mail a také kancelářský balík Microsoft Works. Na druhé straně méně zkušení uživatelé zřejmě upřednostní jednoduché ovládání pomocí ikon, které nabízí verze počítačů s Linuxem. Výhodou počítačů s tímto systémem je více než 50 předinstalovaných aplikací.

Asus Eee PC S101 bude v prodeji od konce listopadu za doporučenou koncovou cenu 14 990 Kč s DPH.

Základní technické parametry:
Model
Eee PC S101
Operační systém Originální systém Windows XP Home
GNU Linux
Displej 10,2" širokoúhlý aktivní TFT displej s LED podsvícením, rozlišení WSVGA 1024×600,
252 tisíc barev
CPU Intel Atom
Čipová sada Intel 945GSE
ICH7-M
LAN Řadič 10/100 Mb/s Fast Ethernet na základní desce
Bezdrátová datová síť WLAN: 802.11n
Bluetooth V2.0
Operační paměť 1 GB (DDR2)
Úložiště Solid State Drive 16 GB / 32 GB / 64 GB
20 GB Eee Storage
Rozhraní 1 × VGA port (15pinový D-sub pro připojení externího monitoru)
3 × USB 2.0
1 × LAN RJ-45
2 × audio jack: Sluchátka / vstup mikrofonu
Webová kamera 0,3 Mpx
Čtečka paměťových karet 4 v 1, slot pro paměťové karty MMC, SD, Memory Stick a MS-PRO
Touchpad Multi-touch
Audio Hi-definition audio CODEC
Velmi kvalitní vestavěné stereo reproduktory
Směrový mikrofon
Baterie Polymerová baterie: 36 W/hod; 2S2P (2450 mAh/článek)
Rozměry 264×180,5×18~25 mm (Š×H×V)
Hmotnost 1 kg
Barva šasi / Infusion Hnědá, champagne nebo grafit


Komentáře