Asus uvádí LCD monitory s web kamerou

Společnosti Asus plánuje na trh uvést novou kolekci širokoúhlých monitorů se zabudovanou webovou kamerou o úhlopříčkách 19", 22", 24" a větších.Společnosti Asus plánuje na trh uvést novou kolekci širokoúhlých monitorů se zabudovanou webovou kamerou o úhlopříčkách 19", 22", 24" a větších.

LCD Monitor Asus MK241H, který je navržen tak, aby se mohl stát nejuniverzálnějším monitorem na trhu ve své skupině 24" širokoúhlých monitorů

Tento monitor je vybaven širokoúhlým panelem s poměrem stran 16:10 s rozlišením 1920 x 1200 (WUXGA) a HDMI rozhraním. Pomocí jediného kabelu pro přehrávání videa ve formátu Full HD 1080p umožňuje reprodukci vícekanálového audia a nekomprimovaného videa z PS3, XBOX360 a Blu-ray/HD DVD přehrávačů.

MK241H dále obsahuje kompletní sadu zabudovaných zařízení pro videokonference. Mezi tato zařízení patří vestavěná otočná webová kamera s rozlišením 1,3 megapixelu, směrový mikrofon s technologií MIC-Array, stereo reproduktory a jack zdířka pro připojení sluchátek. Tato sestava je naprosto ideální pro uživatele, kteří chtějí živě tváří v tvář konverzovat s přáteli nebo spoluhráči, bez nepříjemností spojených s využitím externích zařízení.

Jak webová kamera, tak mikrofon jsou typu plug-and-play, a pro jejich zprovoznění tedy není nutné instalovat jakékoliv ovladače. Díky využití technologie MIC-Array, která kombinuje funkce směrování zvukového paprsku, omezení hluku prostředí a odstranění akustické ozvěny, je možné dosáhnout čistého zvuku.

MK241H nabízí řadu dalších technologií pro kvalitnější obraz. Mezi ně patří: Color Rich Technology pro lepší rozšíření palety barev a o 130 % vyšší sytost; uživatelsky přívětivou funkci nastavení poměru Aspect Control, která uživateli umožní zvolit upřednostňovaný režim zobrazení mezi Full, 4:3 a 1:1 (dot-to-dot).

Dále je to pak Trace Free Technology, která přináší rychlou dobu odezvy 2ms (gray-to-gray) pro plynulé přehrávání videa.Ttechnologie ASCR (Asus Smart Contrast Ratio) automaticky nastavuje jas podsvícení s ohledem na charakter zobrazovaného obrázku a poskytuje možnost zlepšit kontrastní poměr až na 3000:1 a nakonec Splendid Video Intelligence Technology zajišťuje optimalizované přehrávání videa s inteligentními korekcemi barev, jasu, kontrastu a ostrosti. Tato technologie navíc umožňuje zvolit některý z 5 přednastavených režimů zobrazení a 3 barevných kombinací, kterými si může uživatel přizpůsobit prostředí dle svých preferencí.
Nenechte si ujít:
Nová řada LCD monitorů od LG je zase o krok dále

Samsung představil na CeBITu nové LCD monitory

Asus na CeBITu předvádí nová LCD, Mini PC i síťová řešení

Miniaturní notebook a úsporná PC i LCD od Fujitsu Siemens na CeBITu

LG.Philips představuje horké novinky v oblasti velkých LCD panelů

Samsung přichází se zárukou na vadné body u svých LCD
Asus nabízí také 22" širokoúhlou variantu v podobě monitoru Asus MK221H, který je taktéž vybaven integrovanými zařízeními pro audio/videokonference a HDMI připojením.

Základní technické parametry:
Název modelu MK241H MK221H/S
Displej 24" 16:10 širokoúhlý 22" 16:10 širokoúhlý
Rozlišení 1920x1200 WUXGA 1680x1050 WSXGA+
Jas (max.) 450 nit 300 nit
Kontrastní poměr (max.) 3000:1 (ASCR ON) 5000:1 (ASCR ON)
Úhel pohledu 170°(H)/160°(V) široký úhel pohledu 170°(H)/160°(V) široký úhel pohledu
Doba odezvy 2 ms (gray-to-gray) 2 ms (gray-to-gray)
Web kamera (vestavěná) 1,3megapixelová webová kamera s MIC-Array (otočná) 1,3megapixelová webová kamera s MIC-Array (otočná)
Reproduktory 2 W x 2 Stereo, RMS 2 W x 2 Stereo, RMS
Vstupy/Výstupy - HDMI, D-Sub, DVI-D
- jack konektor pro sluchátka
- jack konektor pro audio výstup
- HDMI (MK221H), DVI-D(MK221H), D-Sub,
- jack konektor pro sluchátka
- jack konektor pro audio výstup
Speciální funkce - Color Rich Technology (o 130 % vyšší sytost barev)
- Splendid Video Intelligence Technology
- Podpora HDCP
- Nastavení poměru stran (Full/4:3/ 1:1)
- Systém pro uspořádání kabelů
- Splendid Video Intelligence Technology
- Podpora HDCP (MK221H)
- Nastavení poměru stran (Full/4:3)
- Systém pro uspořádání kabelů
- Dokonalá kompatibilita s grafickými kartami

Asus MK241H


Komentáře