Asus uvedl základní desku s výkonným grafickým čipem od AMD a paměťovým modulem DDR3

Společnost Asus uvádí na trh základní desku M3A78-T. Reaguje tak podle svých slov na požadavky uživatelů, kteří hledají výkonnou základní desku poskytující současně i vysoký grafický výkon pro extrémní herní zážitky a plynulé 3D animace.Společnost Asus uvádí na trh základní desku M3A78-T. Reaguje tak podle svých slov na požadavky uživatelů, kteří hledají výkonnou základní desku poskytující současně i vysoký grafický výkon pro extrémní herní zážitky a plynulé 3D animace.

Nová Asus M3A78-T (na obrázku uprostřed článku) s integrovaným GPU ATI Radeon HD 3300 využívá platformu AMD a dokáže zvýšit grafický výkon pomocí různých režimů, jako je např. Hybrid CrossFireX nebo Quad-CrossFire. Uživatelé využívající pouze integrovaný GPU bez jakékoliv doplňkové grafické karty jistě ocení, že M3A78-T obsahuje SidePort – DDR3 paměťový modul na základní desce, který lze použít jako sdílenou paměť pro zlepšení grafického výkonu.
M3A78-T obsahuje integrovanou grafickou čipovou sadu AMD 790GX a je schopna zrychlit grafické procesy základní desky prostřednictvím své zabudované DDR3 sdílené paměti o kapacitě 128 MB známé jako SidePort. S touto sdílenou pamětí sníží grafická karta základní desky zatížení CPU a zvýší tak výkon až o 6,8 %.Uživatelé, kteří usilují o ještě lepší grafické zážitky pouhým přidáním další grafické karty ATI, mohou pomocí technologie Hybrid CrossFireX, založené na multi-GPU technologii ATI, spojit VGA kartu s GPU integrovaným na desce a zlepšit tak grafický výkon až o 83 % (zaznamenáno programem 3DMark Vantage Benchmark). Uživatelé, kteří touží po extrémním výkonu, mohou navíc u M3A78-T využít 3 PCIe x16 sloty pro maximální rozšíření VGA karty. To zaručuje podporu režimu Quad-CrossFire pro grafické karty se nejvyšším výkonem.
Se základní deskou M3A78-T, která rovněž poskytuje rozhraní vícenásobných VGA výstupů, mají uživatelé možnost využít své PC jako domácí kino. S výstupními rozhraními RGB, DVI a HDMI se uživatelé vypořádají s nutností zapojovat bezpočet převaděčů pro různé monitory.

Řada M3A78 představuje také zcela novou bránu k okamžité zábavě a vzrušujícím možnostem využití internetu. Technologie Asus Express Gate umožní připojení již během pěti vteřin po zapnutí systému, a to bez nutnosti spouštět Windows.Komentáře