BenQ uvádí na trh novou řadu monitorů s dynamickým kontrastním poměrem

Svoji produktovou řadu G rošířila o další dva modely LCD monitorů s označením G2000WD a G2400WD společnost BenQ.Svoji produktovou řadu G rošířila o další dva modely LCD monitorů s označením G2000WD a G2400WD (20, resp. 24 palců) společnost BenQ.
Nové širokoúhlé displeje se podle výrobce zvlášť hodí pro firemní nasazení – pro finanční aplikace, systémy s více monitory či pro připojení k notebookům. Všechny modely disponují technologií dynamické změny kontrastního poměru, a přitom si zachovávají další charakteristické parametry řady G, jako např. reakční dobu 5 ms.
Technologie pro dynamickou změnu kontrastního poměru automaticky přizpůsobuje intenzitu podsvícení podle aktuálně zobrazovaného vstupu, takže dokáže zobrazit i tmavé detaily velmi ostře. Uživatel může dosáhnout ještě lepšího zobrazení při použití funkce Senseye+Photo, která zkvalitňuje digitální obraz a zajišťuje optimální barevnou hloubku i jasný a výrazný obsah.
K dispozici je i pět přednastavených režimů, do kterých se lze přepnout jedním stiskem tlačítka: Standard, Dynamic, Photo, Movie a sRGB. Uživatel se tak může spolehnout např. na věrné zobrazení barev v obrázcích generovaných jakýmkoli periferním zařízením pracujícím v systému sRGB, čímž je zajištěna 100% kompatibilita s průmyslovým standardem sRGB.
Monitory řady G se vyrábí s ohledem na ekologickou šetrnost a ergonomii. Shoda s normou TC003 (u vybraných modelů) zajišťuje optimální ekologické, ergonomické, emisní i energetické parametry. Specifikace Energy Star zajišťuje nízkou spotřebu elektřiny ve všech režimech provozu – při zapnutém zobrazení, v pohotovostním režimu i při vypnutém monitoru.
Společnost BenQ se také dobrovolně připojila i ke směrnici pro omezení použití nebezpečných látek (Restriction of Hazardous Substances Directive – RoHS).
Doporučená koncová cena LCD monitoru G2000WD je 4 067 Kč a modelu G2400WD je 6 500Kč.


Komentáře