BlackBerry 8900 Curve přichází

Americká firma Research in Motion představila nedávno svou novinku BlackBerry 8900 Curve, která mimo jiné dostala do vínku možnost Wi-Fi a IP telefonování, rozložení kláves QWERTY jako na běžném PC a to vše ukryté v kabátku s velmi malými rozměry.


Společnost RIM ví naprosto přesně jak zaujmout a jak si získat nové zákazníky. I přes velký počet současných produktů jsou stále schopní překvapit a vyvíjet stále nové přístroje, které se obvykle ihned po uvedení objevují v nabídkách všech prodejců a zároveň vytlačují konkurenci na poli bezdrátové komunikace. Spojení s gigantem v podobě T-Mobile přináší neomezené IP volání prakticky odkudkoliv díky funkci T-Mobile Hotspot. 
 
BlackBerry 8900 Curve vybavená provozními sítěmi GMS/EDGE/Wi-Fi/UMA, kompaktními rozměry, QWERTY systémem a instalovaným firmwarem s chytrým rozhraním se může měřit dokonce i s pilotní edicí Bold. I design telefonu je podobný jako u jeho předka; oděný je v lesklé černé s chromovanými okraji. Ty jsou bohužel pouze z lesklého plastu, který lze velmi snadno odřít. Oproti tomu zdařilejšími prvky jsou: kvalitní CPU jednotka, rozšířitelná paměť, ostrý displej v rozlišení 360x480, 3,2 megapixelů ukrytých ve vestavěném fotoaparátu a to nejlepší nakonec, možnost Wi-Fi hovorů.

Díky paměťovým kartám MicroSDHC, které jsou umístěny přesně pod baterií, je maximální kapacita přístroje 32GB dat. Bez nutnosti hledání dalších ovladačů lze libovolné objemy přenášet pomocí USB konektoru (kompatibilní s PC i Mac). Instalovaný internetový prohlížeč umožňuje stahování souborů a ukládání mailů jako souborů, takže rychlý přenos dat vám celkově usnadní práci.

To nejsou ale jediné kancelářské funkce u 8900 Curve. Speciální edice systému DataViz Documents to Go umí totiž pracovat i se soubory z aplikací MS Office (Word, Excel, PowerPoint), které budete moct prohlížet a i editovat na základní úrovni. Pokud si trochu připlatíte za plnou verzi systému, můžete Office soubory i vytvářet. Možná právě proto byla zvolena klávesnice QWERTY, protože psát dokumenty ve Wordu pomocí dotykového displeje by šlo jen hodně těžko.

I po stránce multimediální není nic výrazněji opomenuto. Zásadní je samozřejmě 2,4 palce velký LED displej s výše zmíněným rozlišením. Sice není širokoúhlý jako u Boldu, ale i přesto dobře poslouží. Obecně největším posunem je uživatelské rozhraní s propracovanou grafikou a citlivě vybranými efekty. Tradičně si RIM vyhrál i se zvukem, který je pro ucho příjemný a čistý. Připojit můžete obyčejná stereo sluchátka prostřednictvím 3.5mm jacku. Vše je podpořeno procesorem, který utáhne i přehrávání videa na celé obrazovce.

V bezdrátových sítích se přístroj hlásí do klasických GSM a EDGE, i když ty zde nejsou prioritní. V případě, že jste v oblasti, kde má právě funkce T-Mobile Hotspot (UMA) dobrý signál, jsou klasické sítě nahrazeny variantou 802.11b/g, která je pro surfování a stahování výhodnější. Celý tento proces proběhne rychle a automaticky, i když třeba zrovna voláte. K využívání sítí UMA nepotřebujete přikupovat nic navíc a na konci měsíce si možná všimnete, že váš účet je mnohem menší; Hotspot totiž neúčtuje některé poplatky, na kterých jste u klasického Wi-Fi zvyklý.

BlackBerry 8900 Curve je opravdu vychytaný po všech stránkách. Až čas ukáže, jestli obstojí u uživatelů stejně jako u expertů a testerů. Nakročeno ale má…Komentáře