Canon představil žhavé novinky v čele s exkluzivním fotoaparátem

Společnost Canon sezvala novináře a odhalila pestrou podzimní paletu produktů - od multifunkčních zařízení, přes projektory, až po digitální zrcadlovky. Vrcholem dne byl bezesporu nový EOS 1Ds Mark III, první digitální zrcadlovka, která nabízí rozlišení vyšší než 20 MPix.Společnost Canon sezvala novináře a odhalila pestrou podzimní paletu produktů - od multifunkčních zařízení, přes projektory, až po digitální zrcadlovky. Vrcholem dne byl bezesporu nový EOS 1Ds Mark III, první digitální zrcadlovka, která nabízí rozlišení vyšší než 20 MPix.

Fotoaparát vybaven snímačem CMOS s fyzickým rozlišením celých 21MPix a 14bitovým AD převodníkem. Větší mikročočky na povrchu čipu by Mark III. měly zajistit stejnou citlivost jakou disponoval jeho 17MPix předchůdce Mark II. Nezasvěcení by rozdíl mezi modely 1Ds Mark III a 1D Mark II navenek asi hledali jen těžko, mají totiž téměř identická těla. Rozdíl spočívá spíše v přepracovaném uživatelském rozhraní, novém 3" LCD displeji a inovovaném akumulátoru. Dva paralelně funkční procesory DiGIC III umožňující sekvenci 56 fotek Jpeg a 12 fotek Raw s rychlostí 5 snímků/s.


Canon EOS 1Ds Mark III.

Z dalších vlastností zmiňme například automatické čištění senzoru, kompletně utěsněné tělo včetně rozhraní pro externí modul WFT-E2, tichý režim závěrky s částečným předsklopením a klasicky celou škálu různých portrétových stylů. Celkově EOS 1Ds Mark III není nijak převratným a nejvíce nejspíš zaujme obrovské rozlišení 21 MPix, stále však jde o špičku ve svém oboru. Více detailů nejen o novém Mark III., ale kompletní podzimní kolekci Canonu najdete na stránkách firmy ZDE.


Komentáře