Chytrá přilba nejen pro cyklisty

Chytrá elektronika proniká do všech oblastí, včetně sportu. Příkladem může být chytrá přilba Livall. Nový model Livall BH51 je designován nejen pro cyklistiku, ale široké sportovní využití, umožňuje bezpečně telefonovat, poslouchat hudbu, využívat vestavěné světlo i blinkry, a navíc přivolá automaticky pomoc v případě vážné nehody.

Chytrá přilba nejen pro cyklisty


Společnost Satomar představila na našem trhu novou chytrou přilbu, která se hodí pro využití na jízdním kole, skateboardu, hoverboardu, minibiku i při dalších sportovních aktivitách.

Viditelnost uživatele zajišťuje vestavěné světlo s 20 vysoce svítivými diodami a několika režimy svícení. Dalších 20 LED diod plní funkci ukazatelů směru a jsou dálkově řízeny z malého ovladače na řídítkách. Další užitečnou funkcí ovladače je dálková bezdrátová spoušť fotoaparátu mobilního telefonu. Díky ní lze pořídit z výletu i bez fotografa snímky zachycující jednotlivce nebo celou skupinu.

Nad prostorem pro uši ukrývá přilba také stereo reproduktory pro bezpečný poslech hudby pomocí Bluetooth tak, aby na rozdíl od poslechu pomocí sluchátek slyšel uživatel zároveň všechny potřebné zvuky z okolí. Reproduktory ve spojení s vestavěným mikrofonem lze také využít pro telefonování nebo komunikaci mezi uživateli v dosahu Bluetooth a pro ovládání hlasitosti je možné využít integrovaná tlačítka.

Kromě ochrany hlavy nabízí přilba Livall BH51 řadu dalších funkcí. Doplňková aplikace pro mobilní telefony s operačními systémy Android a iOS nabízí všechny funkce cyklopočítače. Výjimečným bezpečnostním prvkem je čidlo otřesů v přilbě, které vyšle v případě nehody signál do aplikace.

Pokud uživatel nezastaví následně na displeji smartphonu časové odpočítávání, pošle telefon na všechny předem určená telefonní čísla SOS zprávu s uvedením přesné lokace místa nehody zjištěné pomocí GPS čipu telefonu.

Všechny aktivní funkce, jako světla a komunikaci s telefonem, umožňuje integrovaná baterie, která zásobuje přilbu energií až na 10 hodin funkce. Pro její plné dobití je třeba připojit ji pomocí dodaného akumulátoru s běžně používaným microUSB konektorem na 2 hodiny k elektrické síti.

Přilba Livall BH51, jejíž celková hmotnost je 398 g, je dostupná v univerzální velikosti pro obvod hlavy od 57 do 61 cm za doporučenou koncovou cenu 3 790 Kč.

Úvodní foto: Satomar


Komentáře