Chytré hodinky Smartwatch s elektronickým inkoustem e-ink testovalo Sony

Dceřiná společnost firmy Sony v tichosti vyvíjí nová zařízení včetně hodinek, která jsou vyrobena pomocí stejné technologie, jakou používají třeba elektronické čtečky knihy, tzv. e-inku.

Chytré hodinky Smartwatch s elektronickým inkoustem e-ink testovalo Sony


V rozhovoru pro listu Wall Streer Journal mluvčí Sony uvedl, že jeho společnost vytvořila firmu s názvem Fashion Entertainments, která již brzy vydá experimentální hodinky s názvem FES Watch, jež jsou celé vyrobeny pomocí tzv. elektronického inkoustu.

Fashion Entertainments následně zveřejnil video, na němž je vidět, jak hodinky mění barvu a motivy v závislosti na tom, v jaké poloze se nachází zápěstí uživatele a nutno podotknout, že výsledný efekt je opravdu zajímavý. Na hodinkých je přednastaveno čtyřiadvacet motivů, které lze také manuálně přepínat.

I když ve zmíněném demu je k přizpůsobování designů hodinek používána aplikace pro smartphone, o protopojení hodinek s chytrým mobilním telefonem se ve vidu blíže nijak nemluví a o tuto otázku blíže nerozebírá ani článek WSJ. Sony pro WSJ datum vydání FES Watch nepotvrdilo, avšak podle webových stránek Fashion Entertainments by se měly na trhu objevit na jaře příštího roku.

Jak dodal mluvčí Sony, značka jeho společnosti není pro hodinky používána z toho důvodu, že „jde o pouhý experiment...v rámci kterého se pokusíme zjistit, zda je na trhu po našem konceptu poptávka“.

Fashion Entertainments nevyvíjí z elektronického papíru pouze hodinky, ale také kravaty či různé další příslušenství typu držáků na papír. Hlavní myšlenkou projektu, na němž pracuje pět inženýrů Sony a další lidé zabývající se designem je „změnit vnímání elektronického inkoustu jako velmi zajímavého materiálu“.

Fashion Entertainments vznikl v rámci speciálního projektu s názvem Sony Seed Acceleration Program, jenž šéf Sony Kazuo Hirai spustil na jaře tohoto roku.

Díky tomuto projektu mohou zaměstnanci Sony přicházet s novými zajímavými nápady, na něž – pokud projdou schvalovacím procesem u speciální komise – mohou získat financování a další potřebnou podporu. 

Úvodní foto: Sony


Komentáře