Computex: Gigabyte představil tablet s Windows 7

Společnost Gigabyte Technology představila na výstavě Computex nové netbooky. V nabídce je tablet, model s Intel CULV mikroprocesorem i klasický netbook.


Netbook TouchNote T1028 nabízí 10,1 palcový displej, který může být otočen o 180 stupňů a změnit tak zařízení na tablet. Tento počítač je vylepšenou verzí předchozího modelu, který nabízel stejné funkce, hlavním rozdílem je to, že novinka běží na operačním systému Windows 7, který obsahuje mnoho funkcí podporujících dotykový displej a mód tabletu.

Windows 7 je poslední operační systém firmy Microsoft, prozatím je k dispozici pouze jako beta verze a společnost ještě neoznámila přesné datum vydání.

Nový model firmy Gigabyte T1028 bude obsahovat nejnovější procesor od Intelu N280 Atom, který běží na frekvenci 1,66 GHz. Cena produktu se bude pohybovat okolo 599 dolarů a na trhu by mohl být celosvětově již v červenci nebo srpnu, vyplývá to z vyjádření firmy.

Představitelé společnosti vysvětlili, že datum vydání je částečně ovlivněno zahájením prodeje Windows 7. Je tu ale možnost, že netbook přijde na trh dříve s Windows XP a možností pozdějšího upgradu na Windows 7.

První laptop firmy Gigabyte s Intelovským procesorem CULV je součástí její rodiny produktů Booktop a jde o model M1305.

CULV mikroprocesor firmy Intel je malý, úzký a energeticky nenáročný, je určen hlavně pro tenké netbooky.

Booktop M1305 nabízí 13,3 palců velký displej a může být vybaven až 8 gigabity DDR3 paměti, což je nová verze oblíbené DRAM paměti, která se ovšem zatím nijak zvlášť nerozšířila.

M1305, který společnost představila v pondělí, využíval jako operační systém Windows 7. Představitelé firmy doufají, že tento model s os Windows 7 bude na trhu dostupný v září nebo říjnu.

Laptop je tenký pouhý jeden palec (zhruba 2 centimetry) a velmi lehký, tím se snaží být alternativou k netbookům, ale zároveň nabízí důležitou věc, kterou netbooky postrádají, DVD mechaniku, a také větší obrazovku. Informace o ceně nebyla k dispozici, stejně tak nebyla prozrazena délka výdrže baterie.

Třetím zařízením, které Gigabyte představil v pondělí, je Myou S1024. Jde o model, který je vytvořen tak, aby byl extra malý navzdory 10,1 palcovému displeji (to je u netbooků velký rozměr).

Myou S1024 važí 900 gramů a je tenčí než jeden palec. Společnosti se podařilo navzdory malým rozměrům "vecpat" do zařízení 6 buňkovou baterii pro dlouhou výdrž, bohužel se nepodařilo zjistit, jak dlouho udrží netbook při životě.

Model S1024 bude celosvětově k dispozici během následujících několika měsíců a bude stát okolo 599 dolarů.

Všechny tři nově představená zařízení budou nabízet bezdrátové technologie jako je 802.11b/g/n Wi-Fi a Bluetooth. Firma Gigabyte bude také nabízet jejich doplnění o moduly pro WiMax a 3.5G. Komentáře