Core i7: High-endové desktopové Nehalemy od Intelu dostaly jméno

Chystané high-endové desktopové procesory Intelu postavené na architektuře Nehalem budou nést podle posledních informací označení Core i7. Současně je pravděpodobné, že budou k dispozici ještě do konce tohoto roku, přičemž dříve se mluvilo o tom, že letos budou možná uvedeny jen serverové verze těchto čipů.Chystané high-endové desktopové procesory Intelu postavené na architektuře Nehalem budou nést podle posledních informací označení Core i7. Současně je pravděpodobné, že budou k dispozici ještě do konce tohoto roku, přičemž dříve se mluvilo o tom, že letos budou možná uvedeny jen serverové verze těchto čipů.

Intel plánuje bližší informace o těchto čipech sdělit na nadcházející konferenci IDF (Intel Developer Forum), která se uskuteční ve dnech 19. – 21. srpna v San Franciscu.

Označení Core i7 referuje k tomu, že se bude jednat o následovníky současné rodiny čipů Core 2 a i nové procesory budou využívat zavedenou značku „Core“ i když jejich architektura bude oproti Core 2 výrazně pozměněná. Tyto procesory budou mimo jiné vybavené integrovaným paměťovým řadičem, což je funkce, která byla dosud k dispozici pouze u x86 procesorů konkurenční firmy AMD. Co se týká počtu jader, budou existovat verze Nehalemů se dvěma, čtyřmi a nebo osmi jádry. Více informací o Nehalemech lze najít v článku První testy revolučních čipů Intel Nehalem zveřejněny!

Podle mluvčí Intelu Ruby Au pak označení Core i7 bude vyhrazené pouze procesorům pro high-endové desktopy, přičemž pro jiné typy počítačů budou k dispozici další individuální značky, odkazující se k rodině „Core“ – tedy odlišnosti lze očekávat hlavně v čísle za tímto slovem.

Nehalem bude pravděpodobně hlavním centrem zájmu na IDF, podobně jako tomu bylo u Atomů v dubnu v Šanghaji. Dalšími tématy konference by měla být řešení jako system-on-chip či mobilní čtyřjádrové procesory, potvrdila Au.
Nenechte si ujít:
Procesory Nehalem od Intelu pro notebooky přijdou již za rok

Intel odhalil detaily o čipech Dunnington a Tukwilla a architektuře Nehalem

Procesory v roce 2008 - revoluce či evoluce?

Cenová válka mezi Intelem a AMD se blíží ke konci

Intel představil nízkoenergetické čtyřjádrové Xeony

Vypuštění mobilních čtyřjader Core 2 Extreme je naplánována na tento měsíc, i když to nejspíše nebude v průběhu IDF. Podle mluvčí Intelu budou před jejich uvedením na trh zveřejněny ještě další informace o těchto procesorech. Dosavadní informace lze najít v článku Čtyřjádrové mobilní procesory Intelu jsou již na dohled.

Zdroj: IDG News Service


Komentáře