Čtečky jdou stále nahoru

Globální trh čteček elektronických knih s technologií E-Ink vykazuje pozitivní trend. Podle průzkumu značky PocketBook se v roce 2014 prodeje čteček v Evropě zvýšily o 30 - 40 % v porovnání s předchozím obdobím. Hodnota celosvětového růstu je 20%.

Čtečky jdou stále nahoru


Po analýze globálního trhu PocketBook identifikoval několik klíčových trendů pro letošní rok.

 1. Průměrnácena se nesníží

Technologie vyvíjené v současnosti jsou konvenční. V nejbližší budoucnosti se hardwarová část čteček nijak významně nezmění. Proto neočekáváme ani žádné významné změny v cenové politice.

 

2. Důraz na služby

Vývoj softwaru je stále důležitější. V letošním roce se hlavní pozornost vývojářů zaměří na aplikace a služby pro maximální uživatelský komfort.

 

3. Ekosystémy a cloudovářešení

Čtečka s technologií E-Ink již dnes poskytuje pohodlné čtení. Uživatelé ale chtějí víc - pohodlí při všech fázích interakce s obsahem. To znamená pohodlný nákup a stažení do zařízení, pohodlné procházení obsahu a samozřejmě používání. Takové pohodlí zajistí ekosystém, jehož součástí je čtečka, další zařízení, obchod, různé on-line služby pro čtenáře, atd. Jako základ takového ekosystému poslouží cloudová technologie.

Z výše zmíněného můžeme odvodit obecný celosvětový trend – vývoj se zaměří na pohodlí při práci s elektronickým obsahem. Podle statistik největších prodejců e-knih se množství čtenářů, kteří jsou ochotni platit za obsah, každý rok zvyšuje.

Úvodní foto: Fotolia © ZoomTeam


Komentáře