Další levný klon notebooku Eee PC přichází, tentokrát od ECS

Tchajwanská společnost Elitegroup, známá pod zkratkou ECS, prohlásila, že má v plánu uvést na trh levný notebook, který se má stát konkurencí úspěšného Eee PC od Asusu. Oproti Eee se však tento model má vyznačovat podporou 3G telekomunikačních sítí, aby uživatelé mohli kdekoliv využívat rychlé bezdrátové připojení k internetu.Tchajwanská společnost Elitegroup, známá pod zkratkou ECS, prohlásila, že má v plánu uvést na trh levný notebook, který se má stát konkurencí úspěšného Eee PC od Asusu. Oproti Eee se však tento model má vyznačovat podporou 3G telekomunikačních sítí, aby uživatelé mohli kdekoliv využívat rychlé bezdrátové připojení k internetu.

Nový mininotebook od ECS má mít označení G10IL a měl by být k dispozici v několika variantách. Nejlépe vybavený model bude mít 10,2“ displej a bude vybaven připojením k 3G sítím s podporou HSDPA a HSUPA (High Speed Downlink/Uplink Packet Access). Tato technologie zaručuje rychlé připojení k internetu všude, kde je k dispozici mobilní signál. Levnější model pak bude vybaven displejem 8,9“.

G10IL budou také vybaveny Wi-Fi adaptérem, dále již trochu archaickým 56k analogovým modemem, modulem Bluetooth, ethernetovou síťovou kartou, webovou kamerou 1,3 MPx, nezbytnými USB 2.0 porty a v neposlední řadě například také třeba čtečkou paměťových karet 4in1.

Nové notebooky od ECS budou využívat procesory Atom od Intelu, osazené v desce s intelovským čipsetem 945 GSE. Uživatelé si také budou moci zvolit, zda budou mít zájem o model s Windows XP nebo s (v této kategorii velmi oblíbeným) Linuxem.

Mininotebooky bude možné osadit až 2 GB operační paměti, ale společnost zatím nespecifikovala, kolik paměti bude mít který model v základní výbavě. Pro ukládání dat si bude možné zvolit buď klasický pevný disk nebo lehčí i odolnější SSD disk a k dispozici bude též výběr mezi čtyřčlánkovou a šestičlánkovou baterií.
Nenechte si ujít:
Toshiba má unikátní miniaturní notebook s váhou 779 gramů!

Ultralevné notebooky za 4000 Kč dorazí brzy na trh, tvrdí Intel

Detaily o nízkoenergetických procesorech Atom od Intelu

Everex CloudBook CE1200V: další levný mininotebook představen!

Asus představil miniaturní a lehký notebook U2E se SSD diskem

Společnost ECS zatím nezveřejnila, kdy přesně začne tento mininotebook prodávat, ale jistě to bude ještě v letošním roce. Cena také odtajněna nebyla, ovšem dá se předpokládat, že by se mohla pohybovat mezi 250 – 350 dolary, neboť již řada dalších firem ohlásila uvedení mininotebooků v podobných konfiguracích v tomto cenovém rozpětí. Více informací o nich si lze přečíst v článku Ultralevné notebooky za 4000 Kč dorazí brzy na trh, tvrdí Intel.


G10IL od ECS


Komentáře