Dell připravuje tablet s Windows 8

Tento týden se objevily neoficiální zprávy o tabletu dalšího výrobce cílícího především na podnikové zákazníky.

Dell připravuje tablet s Windows 8


Dell nevynalézá kolo, proto by se jeho tablet neměl nijak výrazně lišit od konkurence. Podle očekávání ovšem určitě nabídne nástroje pro lepší centralizovanou správu zařízení v podnikovém prostředí.

Tablet by měl mít displej s úhlopříčkou 10,1 palce, rozlišením 1366x768 pixelů, dvoujádrový procesor Intel Atom s kódovým označením Clover Trail, 2 GB paměti, disk SSD s kapacitou až 128 GB, 2megapixelový fotoaparát na straně displeje a 8megapixelový z vnější strany tabletu. Jeho tloušťka by neměla přesáhnout 1 cm a hmotnost 700 gramů, měl by být tedy nepatrně větší a asi o 50 gramů těžší než nový iPad a srovnatelný s dalším chystaným „podnikovým“ tabletem s Windows 8 – Slate 8 společnosti Hewlett-Packard.

Dell tedy nehodlá vybočovat, pokud jde o parametry, chce ovšem nabídnout přidanou hodnotu, kterou ocení především podniky. Tablet Dell by měl obsahovat rozšířenou podporu zabezpečení a centralizované zprávy. Měl by například obsahovat bezpečnostní čip TPM a možnost zajištění zámkem. Volitelně bude vybaven i snímačem otisků nebo čtečkou čipových karet. Mezi další nadstandardní funkce by měla patřit podpora šifrování disku nástrojem Bit Locker nebo Dell Data Protection.

Podle odhadů by mělo být s uvedením nové verze Windows představeno více než deset tabletů s tímto operačním systémem a procesorem Intel Clover Trail. Dell, HP i Lenovo by mohly přispět i více než jedním modelem.

 

Protože budou všichni výrobci tabletů s Windows a architekturou x86 stavět na stejné základně a využívat stejný systém, budou se pravděpodobně vzájemně odlišovat především přídavnými funkcemi. Kromě zabezpečení tedy můžeme čekat různá periferní zařízení, která by měla zvýšit zabezpečení a usnadnit ovládání těchto přístrojů.

Úvodní foto: © goodluz - Fotolia.com


Komentáře