Dell uvedl notebook s výdrží na baterie 19 hodin

Společnost Dell tento týden ohlásila uvedení nové série svých notebooků, včetně modelu Latitude E6400, který může pracovat na jedno nabití až 19 hodin.Společnost Dell tento týden ohlásila uvedení nové série svých notebooků, včetně modelu Latitude E6400, který může pracovat na jedno nabití až 19 hodin.

Tohoto času se podařilo dosáhnout tím, že je notebookvybaven dvěma bateriemi. Při provozu na interní devítičlánkový akumulátor vydrží 10 hodin a při připojení druhé baterie na spodní část notebooku je to ještě o dalších devět hodin více.

Jeff Clarke, senior vice-prezident a generální manažer v Dellu k tomu říká, že jeho firma vyvinula pro tento účel speciální technologii, zvyšující životnost baterie, která se zaměřuje na to, aby komponenty spotřebovávaly méně energie. Například obnovovací frekvence displeje je nižší, než je standard a v současnosti Dell spolupracuje s výrobci komponent, aby jeho úspornou technologii integrovali do hardwaru, který produkují.

Dell pak tuto technologii hodlá zařadit i do dalších modelů notebooků ze série Latitude, o jiných řadách notebooků tohoto výrobce ale nebylo v tomto směru ještě rozhodnuto.

Úsporný Dell Latitude E6400 je vybaven procesorem Intel Core 2 Duo, může být osazen až 8 GB operační paměti a jeho úložná kapacita je limitována hranicí 250 GB. Notebook je dále vybaven 14,1“ displejem a je standardně dodáván s operačním systémem Windows Vista, který může být downgradován na Windows XP. Jeho cena má začínat na 1 139 dolarech. Verze s 15“ displejem, označená jako Latitude E6500 je pak prodávána za 1 169 dolarů a tyto notebooky jsou dostupné na trhu již nyní.
Nenechte si ujít:
Centrino 2 : revoluce v noteboocích

Supervýkonný notebook se čtyřjádrovým procesorem je už realitou

Intel připravuje čtyřjádrové procesory QX9300 pro notebooky

HP má notebook s 20,1“ HD displejem za atraktivní cenu

Kromě úspory energie jsou nové notebooky dodávány také s menšími a lehčími síťovými zdroji, které údajně zvládnout nabít baterii rychleji, než tomu bylo u starších modelů. Nové Delly mohou být též použity k nabíjení dalších zařízení jako např. mobilních telefonů přes USB, aniž by bylo nutné je zapínat.

Zdroj: IDG News Service


Komentáře