Disky SSD začala ve svých úložných systémech nabízet firma EMC

Pevné disky založené na technologii flash (Solid State Drives, SSD) zaintegrovala do svého portfolia klíčových produktů společnost EMC. Flash disky v kapacitách 73 GB a 146 GB chce výrobce nabízet pro platformy Symmetrix DMX-4 od prvního čtvrtletí 2008.Pevné disky založené na technologii flash (Solid State Drives, SSD) zaintegrovala do svého portfolia klíčových produktů společnost EMC. Flash disky v kapacitách 73 GB a 146 GB chce výrobce nabízet pro platformy Symmetrix DMX-4 od prvního čtvrtletí 2008. Uživatelé mohou také alokovat, spravovat, replikovat a přesunovat data mezi flash disky a tradičními diskovými jednotkami připojenými přes Fibre Channel a SATA, které jsou umístěné ve stejném poli.
Technologie vznikla podle stávajících specifikací EMC a s využitím flash technologie typu single-layer cell (SLC), která je kombinovaná se sofistikovanými ovladači. Disky byly testovány a mají kvalifikaci, aby vydržely intenzivní nápor práce náročných aplikací datových úložišť, které potřebují velké firmy.
Flash disky nemají žádné mechanické komponenty, a proto vyžadují méně energie. V poli datových úložišť mohou flash disky uložit až terabajt dat a potřebují k tomu o 38 % méně energie než tradiční mechanické diskové jednotky. Jeden flash disk tak nahradí 30 Fibre Channel harddisků s rychlostí 15,000 RPM, pokud jsou porovnávány transakce provedené za vteřinu.
Technologie datových úložišť založená na flash discích je ideálně přizpůsobená k tomu, aby podporovala aplikace, které potřebují velmi rychle zpracovávat velké objemy dat. Může jít o měnové trhy a elektronické obchodní systémy, zpracovávání dat v reálném čase, zpracovávání transakcí pomocí hlavních serverů a mnoho dalších.


Komentáře