Displeje tabletů s Windows 8 mohou být lepší než u iPadu

Nejnovější operační systém od Microsoftu podporuje 10,1palcový displej s maximálním rozlišením 291 pixelů na jeden palec.

Displeje tabletů s Windows 8 mohou být lepší než u iPadu


Specifikace tabletů s OS Windows 8 zahrnují displeje, které jsou ještě ostřejší než proslulý Retina od Applu. Jak Microsoft uvádí na oficiálním blogu Building Windows 8, jeho nový operační systém si poradí až s 291 pixely na jediném palci prostoru. Nejnovější iPad přitom nezvládne zobrazit více než 265 pixelů na palec.

Na rozdíl od Applu však Microsoft nemá vlastní hardware, takže není jisté, že se nějaký tablet používající displej s takto vysokým rozlišením vůbec objeví. Z toho důvodu společnost také volá po zavedení tří standardních měřítek, díky kterým by aplikace vytvořené pro Windows 8 běžely na všech displejích stejně kvalitně.

Microsoft zatím stanovil spodní hranici pro velikost displeje. Nejmenší tablet s Windows 8 by tak měl nabídnout rozlišení alespoň 1024x768 pixelů, což prý odpovídá současným požadavkům na správné zobrazení webových stránek. Tato minimální hranice by navíc měla vyhovovat i stávajícím uživatelům Windows 7 a jejich zařízením.

„Protože roste hustota pixelů, logicky se musí zmenšovat jejich velikost. Pokud však nejsou těmto změnám přizpůsobeny celkové podmínky, projeví se to negativně na zobrazení aplikací,“ píše na blogu David Washington z vývojového týmu Windows. Standardní měřítka by podle něj proto zajistila, že se daný objekt zobrazí vždy správně a dostatečně velký na to, aby jej bylo možné bez problémů používat.

Procentuálně vyjádřená měřítka mají mít konkrétní hodnoty 100, 140 a 180. Pokud se jimi bude chtít vývojář řídit, pak by jeho aplikace měla vypadat stejně dobře na displejích s 291 pixely na palec jako na těch splňujících minimální požadavky Microsoftu. Měřítka však nejsou vhodná pro všechny typy aplikací. Washington varuje, že například majitelům zařízení s 23palcovým displejem o rozlišení 1920x1080 pixelů by se kvůli jejich dodržení nezobrazilo více emailových zpráv najednou.

Úvodní foto: © Andrr - Fotolia.com


Komentáře