Dvojice desek od Asusu pro servery

Asus představil serverové základní desky DSBF-D12 a DSBF-D12/SAS pro 64bitové počítačové systémy. Tyto dvě desky podporují dvoujádrový procesor Intel Xeon řady 5000/5100 i čtyřjádrový procesor Xeon řady 5300 a pro pokrytí paměťových nároků systému umožňují nainstalovat DDR2 FBD paměti.Asus představil serverové základní desky DSBF-D12 a DSBF-D12/SAS pro 64bitové počítačové systémy. Tyto dvě desky podporují dvoujádrový procesor Intel Xeon řady 5000/5100 i čtyřjádrový procesor Xeon řady 5300 a pro pokrytí paměťových nároků systému umožňují nainstalovat DDR2 FBD paměti.

Oba produkty podporují virtualizační technologii Intel VT pro serverovou konsolidaci a urychlující technologii Intel I/OAT. Serverové desky disponují 12 FBD DIMM sloty s podporou čtyřkanálového přenosu, které lze osadit FBD 533/667 paměťmi s celkovou kapacitou až 48 GB.

DSBF-D12 podporuje pevné disky SATA2, pro jejichž připojení slouží 6 SATA2 (300 MB/s) portů s vestavěnými RAID funkcemi. Tato serverová deska podporuje SATA RAID 0, 1, 0+1 pro Windows a s řadičem LSI® MegaRAID SATA RAID také pro hlavní distribuce Linuxu.

DSBF-D12/SAS podporuje LSI integrovaný RAID nebo integrované zrcadlení dat, poskytující funkce RAID 0, 1, 1E pro připojené pevné disky. Jako doplněk je dodávána karta PCI-X Zero Channel RAID s podporou BBU pro hardwarový upgrade na RAID 5.

Obě serverové desky navíc nabízejí mnoho možností rozšíření včetně dvou slotů nové generace PCI Express x8 a jednoho slotu PCI Express x16 (x8 link). Desky disponují také dvěmi sloty PCI-X 133/100MHz a jedním konektorem SODIMM pro doplňkovou kartu ASMB3-SOL.

Optimální podmínky pro fungování FB-DIMM pamětí na těchto dvou serverových deskách zajišťuje doplňkový chladicí systém MemCool od Asusu. Ten přivádí vzduch přímo na horká místa FB-DIMM modulů. Chladicí modul se instaluje bez nářadí a může být použit na všech serverových deskách ASUS pro dvojici procesorů Xeon vestavěných do šasi s výškou 2U nebo větší.


Komentáře