Eee PC s Windows XP získá na atraktivitě

Společnost Asus nedávno uvedla, že bude prodávat svůj mininotebook Eee PC i s Windows XP kromě dosavadní varianty jen s Linuxem. Nyní očekává, že o tuto verzi bude mnohem větší zájem a že 60 % Eee PC prodaných v letošním roce bude vybaveno právě operačním systémem od Microsoftu.Společnost Asus nedávno uvedla, že bude prodávat svůj mininotebook Eee PC i s Windows XP kromě dosavadní varianty jen s Linuxem. Nyní očekává, že o tuto verzi bude mnohem větší zájem a že 60 % Eee PC prodaných v letošním roce bude vybaveno právě operačním systémem od Microsoftu.

Predikce Asusu počítá s tím, že se letos prodá zhruba 5 milionů Eee PC, z toho 2 miliony budou s Linuxem a 3 miliony s Windows XP. Podle Jonneye Shiha, ředitele Asusu mnoho lidí čekala s nákupem právě na verzi s Windows díky tomuto kroku Asusu tedy budou mít možnost plánovaný nákup uskutečnit. Řada zdatnějších uživatelů si navíc Windows XP na původně linuxové Eee PC již nainstalovala sama, nicméně se nejedná o úplně snadnou operaci.

Společnost plánuje nabízet dva modely Eee PC s Windows XP. Levnější, s označením Surf XP, bude stát 408 dolarů a bude mít klasický 7“ displej, 4 GB úložné kapacity prostřednictvím NAND flash paměti a 512 MB operační paměti typu DDR2.

Dražší verze, označovaná jako 4G XP, by měla stát 473 dolarů a bude obsahovat ještě přídavnou 4 GB SD kartu pro ukládání dat, výkonnější baterii, která nabídne výdrž až 3,5 hodiny (oproti 2,8 hodinám u levnějšího modelu) a také zabudovaný 3 MPx fotoaparát. Oba modely pak budou vybaveny procesorem Intel Pentium M s frekvencí mezi 650 – 900 MHz a budou vážit méně než jeden kilogram.

Nejlevnější model Eee PC s Linuxem a 2 GB NAND flash paměti pak bude stát pouhých 261 dolarů!
Nenechte si ujít:
Ultralevné notebooky za 4000 Kč dorazí brzy na trh, tvrdí Intel

Toshiba má unikátní miniaturní notebook s váhou 779 gramů!

Mininotebook ASUS Eee hitem letošních Vánoc?

Detaily o nízkoenergetických procesorech Atom od Intelu

Everex CloudBook CE1200V: další levný mininotebook představen!

Asus představil miniaturní notebook U2E se SSD diskem

Asus představil vylepšený mininotebook Eee PC 900 s Windows XP

Asus uvedl verzi Eee PC s Windows XP oficiálně na CeBITu a v současnosti by měl být tento mininotebook již dostupný v řadě zemí, přičemž ceny se mohou lišit podle podmínek lokálního trhu. Datum uvedení této verze v ČR není však zatím znám. Asus také připravuje do prodeje lépe vybavený model Eee PC 900 s 1 GB operační paměti, až 12 GB úložného prostoru a zvětšeným 8,9" displejem. Více informací o něm je zde.

V polovině roku 2008 má také Microsoft oficiálně ukončit prodej Windows XP, ale dá se očekávat, že pro levné přenosné počítače typu Asus Eee PC bude vytvořena výjimka a i nadále pro ně bude tento operační systém k dispozici.

Kromě Asus Eee PC se na letošní rok připravuje řada nových ultrapřenosných modelů v cenách od 250 do 300 dolarů od mnoha výrobců, bližší informace lze najít zde.

Asus Eee PC 4G XP


Komentáře