Efilm sáhl po SGI InfiniteStorage

Společnost Efilm LLC zakoupila pro své nejnovější zařízení na korekci barev a vytváření filmových ukázek doplňující technologii InfiniteStorage a SGI Altix 350. Cílem je plnit stále kratší termíny pro vytváření upoutávek na nové hollywoodské filmy.Společnost Efilm LLC zakoupila pro své nejnovější zařízení na korekci barev a vytváření filmových ukázek doplňující technologii InfiniteStorage a SGI Altix 350. Cílem je plnit stále kratší termíny pro vytváření upoutávek na nové hollywoodské filmy.


Pracoviště s SGI v Efilmu (větší obrázek).


Efilm, jejímž stoprocentním vlastníkem jsou Deluxe Laboratories, působí v oblasti digitální filmové technologie, známé svou schopností pracovat s režiséry a filmaři na vytvoření celkového „vzhledu“ filmu od začátku až do konce. V oblasti vytváření ukázek nových filmů však působí jen několik měsíců a jádrem pro tyto účely vytvořeného systému je vysokorychlostní paměť a síťová technologie od SGI.

Firma nyní zpracovává čtyři až šest ukázek nových filmů týdně a přibližně stejné množství i kompletuje. Téměř na všech ukázkách se pracuje s vysokým rozlišením (HD) a když jsou dokončeny, většina jde zpět na film, některé na video, ale stále častěji se používá formát kompatibilní s DCI (Digital Cinema Initiative). Ten se pak využívá v kinech, které přešly na digitální projekci a nyní místo tradičních filmových promítaček používají digitální projektory.

Vzhledem k tomu, že datové soubory ukázek filmů jsou ve srovnání s celovečerními filmy velmi malé (dvě až tři minuty délky), extrémně krátké časy pro produkci znamenají, že se vždycky spěchá s tím, aby se dostaly do kin co nejdříve a „přitáhly diváky“. Nutností je tak masivní systém, který se v tomto případě skládá ze serveru SGI Altix 350 s 8GB RAM, dvěma procesory Intel Itanium 2 s duálním jádrem pracující v rámci Red Hat Enterprise Linux. Vše doplňuje SGI InfiniteStorage RM660 RAID s 21,5 TB paměti a sdílený systém souborů CXFS je pak napojen pomocí Fibre Channel (4 Gb/s) na dvě redakční uživatelské stanice vybavené Autodesk Flame a Autodesk Backdraft media-management.


Foto: SGI


Komentáře