EMC představuje úložné systémy CLARiiON CX4

Společnost EMC včera představila novou řadu systémů úložiště střední třídy CLARiiON CX4. Tato řada představuje nejnovější generaci síťových systémů úložiště CLARiiON s více než 300 000 instalovanými systémy a dostupností dosahující hodnoty 99,999 procent.Společnost EMC včera představila novou řadu systémů úložiště střední třídy CLARiiON CX4. Tato řada představuje nejnovější generaci síťových systémů úložiště CLARiiON s více než 300 000 instalovanými systémy a dostupností dosahující hodnoty 99,999 procent.

Vzhledem k objemu dat každoročně rostoucím o téměř 60 procent a v situaci, kdy IT manažeři musí čelit vyšším cenám energií a omezením rozpočtů, přináší nová řada CLARiiON CX4 podle slov výrobce množství nových integrovaných funkcí určených pro prostředí virtuálních serverů, včetně infrastruktury řešení VMware, nabízí nižší spotřebu energie, optimálnější využití kapacity úložiště, vyšší výkon, snazší správu a lepší ochranu celkových investic do úložiště. Mezi tyto funkce patří:
  • Až dvojnásobný výkon, dvojnásobná kapacita, dvojnásobná paměť a dvojnásobný počet podporovaných logických jednotek (LUN) ve srovnání s předchozí generací umožňuje podporu více aplikačních vrstev v jediném systému CLARiiON CX4. Toto vylepšení je výsledkem implementace nového 64bitového operačního prostředí úložiště EMC CLARiiON Flare, které využívá vícejádrové procesory Intel zvyšující výkon a zdvojnásobující škálovatelnost systému (až na 960 jednotek) s cílem zajistit lepší konsolidaci.
  • Podpora připojení k sítím SAN (Storage Area Network) provozovaných na protokolech Fibre Channel i iSCSI s možností rozšíření online. Nová technologie UltraFlex společnosti EMC také umožňuje řadě CLARiiON CX4 implementovat budoucí nové technologie připojení jako Fibre Channel 8 Gb/s, iSCSI 10 Gb/s či FCoE (Fibre Channel over Ethernet). Dále řada CLARiiON CX4 díky technologii UltraFlex napomáhá zlepšovat flexibilitu prostředí VMware podporou dynamického přidávání vstupně-výstupních portů, kapacity úložiště a výkonu do virtuálního prostředí.
  • Údajně jako první pole úložišť střední třídy na trhu podporuje jednotky SSD (Solid State Disk), které nabízejí kratší než milisekundové doby odezvy a dosahují až o 98 procent nižší spotřeby energie při stejném zatížení IOP (Input/Output operations Per Second).
  • Podpora virtuálního (tenkého) nasazení zvyšuje využití systémů a zjednodušuje nasazení úložišť, protože správcům umožňuje poskytnout aplikacím větší kapacitu, než je fyzicky k dispozici. Díky nové funkci CLARiiON Virtual Provisioning může být zvýšena kapacita úložiště pro fyzické servery, virtuální servery v prostředí VMware i jiných virtuálních prostředích a zároveň je díky funkcím pro monitorování a automatické výstrahy možné zvětšovat kapacitu úložišť online.
  • Integrovaná funkce, která automaticky přepíná neaktivní disky do úsporného režimu a podle potřeby je znovu aktivuje, snižuje spotřebu energie. Tato funkce je určena pro aplikace, které pracují v pravidelných intervalech s nízkou či žádnou diskovou aktivitou.
  • Adaptivní systém chlazení a podpora nových úsporných terabajtových diskových jednotek SATA maximalizuje efektivní využití napájení. Toto nové řešení může významně snížit spotřebu energie potřebnou pro chlazení systému.
Řada CLARiiON CX4 je tvořena čtyřmi modely podporovanými všemi softwarovými nástroji CLARiiON pro správu a replikaci. Jedná se o modely CLARiiON CX4-120, CLARiiON CX4-240, CLARiiON CX4-480 a CLARiiON CX4-960, přičemž číslo v názvu značí počet podporovaných diskových jednotek.

Zdroj: EMC


Komentáře