Finální verzi svého headsetu Rift VR i s aplikacemi představil Oculus

Oculus představil finální verzi svého headsetu pro virtuální realitu Oculus Rift, která se má na trhu objevit již v březnu příštího roku. Současně oznámil i několik her, které budou spolu se setem hned od počátku k dispozici.

Finální verzi svého headsetu Rift VR i s aplikacemi představil Oculus


Jak uvedli představitelé Oculus, při vydání headsetu bude jeho balení obsahovat ovladač určený pro herní konzoli Xbox One, avšak jeho inženýři pracují i na vývoji vlastního ovladače. Ten se bude jmenovat Half Moon a hráčům údajně umožní lépe ovládat virtuální obsah.

Oculus VR ukázal prototypy ovladačů Half Moon spolu s finální verzí headsetu Rift během čtvrteční konference v San Franciscu. Představitelé americké firmy bohužel neuvedli, kdy budou ovladače Half Moon dostupné - v mezidobí tak lidé budou muset využívat ovladače Xbox One.

Kromě finální verze svého headsetu Oculus představil i několik her, které budou při vydání náhlavní soupravy k dispozici. Mezi tyto tituly bude patřit vesmírná strategie Eve Valkyrie, fantasy RPG Chronos (vypadá podobně jako Legend of Zelda), „střílečka“ Edge of Nowhere, sportovní simulátor VR Sports Challenge a adventure hra Esper.

Oculus navíc spolupracuje s externími vývojáři na tvorbě dalších her. Rift má být kompatibilní s operačním systémem Windows 10 a uživatelé na něj budou moci streamovat hry přímo z konzole Xbox One.

Finální verze Rift, kterou včera ukázal Brendan Iribe, vypadá s trochou nadsázky jako černá krabice od bot s dvěma OLED displeji. Kromě headsetu a ovladače uživatelé v krabici naleznou také senzor ke sledování jejich pohybu, který zasunou do počítače.

Díky tomuto senzoru se pohyby uživatele proměňují v akce prováděné ve virtuální realitě. Rift má zabudovaná sluchátka, která však uživatelé mohou nahradit za sluchátka vlastní.

Oculus také představil finální verzi uživatelského rozhraní Rift. To obsahuje dashboard s názvem Oculus Home, pomocí něhož uživatelé mohou přistupovat k hrám a také si je zde kupovat přímo z e-shopu Rift. Kromě toho se uživatelé mohou jednoduše podívat na to, co zrovna hrají jejich přátelé a připojit se přímo do hry.

Jak uvedl zakladatel Oculus Palmer Luckey, ten pravý čas pro virtuální realitu již nastal. „Už to není sci-fi, je to realita,“ prohlásil v San Franciscu Luckey. Konkrétní datum vydání ani cenu headsetu však Luckey neuvedl. Finální verzi Rift si lidé budou moci vyzkoušet příští týden na veletrhu E3 v Los Angeles.

Firmu Oculus VR vloni za dvě miliardy dolarů koupil Facebook.

Úvodní foto: Zach Miners/IDG News Service


Komentáře