FSC uvádí LCD monitory s nulovou spotřebou v úsporném režimu

Společnost Fujitsu Siemens Computers zahájila prodej údajně prvních LCD monitorů na světě se zdrojem, který se v úsporném režimu zcela vypne. Nová technologie přináší úsporu elektrické energie a je dostupná v rámci produktové řady Scenicview Premium Line Eco.Společnost Fujitsu Siemens Computers zahájila prodej údajně prvních LCD monitorů na světě se zdrojem, který se v úsporném režimu zcela vypne. Nová technologie přináší úsporu elektrické energie a je dostupná v rámci produktové řady Scenicview Premium Line Eco.

Díky technologii pro úsporu elektrické energie, která je aktuálně v patentním řízení, mají nové monitory Scenicview Eco, nejsou-li právě používány, nulovou spotřebu – napájecí adaptér se úplně vypne. Jedná se o první takové řešení, běžné monitory totiž mají i v úsporném režimu spotřebu jeden až šest wattů.

Nové LCD monitory jsou dodávány s aktivovaným ekologickým režimem ve výchozím nastavení. Součástí napájecího adaptéru monitoru je spínací modul řízený připojeným počítačem. Když se monitor vypíná, napájecí adaptér se úplně odpojí od napájení. Jakmile počítač vyšle data na výstup z grafické karty, malý elektrický impulz napájení monitoru obnoví. Tato funkce pracuje jak s analogovými, tak s digitálními výstupy.

Podle Německého spolkového úřadu pro výzkum materiálů a testování BAM (Bundesanstalt für Materialforschung) by snížení spotřeby elektrické energie v rámci celé Evropské unie prostřednictvím elektrických spotřebičů s nulovou spotřebou v úsporném režimu ročně ušetřilo odhadem 35 terawatthodin – zprávy iniciativy EU Stand-by Initiative přitom odhadují, že spotřeba v úsporném režimu činí zhruba deset procent celkové spotřeby domácností a kanceláří států Evropské unie.

Oba nové monitory Fujitsu Siemens Computers Scenicview Eco – dvacetipalcový P20W-5 Eco a dvaadvacetipalcový P22W-5 Eco – patří do řady Premium Line a splňují jak požadavky ekologických certifikátů, tak i přísné ergonomické požadavky. Součástí obou monitorů je ergonomický stojan umožňující uživatelům kontrolu nad polohou obrazovky, kterou lze snížit téměř na úroveň desky stolu.

Monitory Eco navíc přinášejí funkci DisplayView AutoBright, automatickou správu jasu, která upravuje jas monitoru s ohledem na množství okolního světla a nabízí podle slov výrobce další až třicetiprocentní úsporu elektrické energie během provozu a nadto i snížení únavy očí.

Co se týká parametrů monitorů, maximální jas je 300 cd/m2, rozlišení 1680 × 1050 a odezva 5 ms. Díky podpoře HDMI rozhraní jsou oba monitory vhodné také pro práci s grafikou ve vysokém rozlišení.
Nenechte si ujít:
Stanou se FED displeje náhradou za LCD i CRT?

Asus a Realtek vyvíjejí bezdrátové LCD monitory

Asus uvádí LCD monitory s web kamerou

Největší LCD monitor na světě je již v provozu

V září doplní řadu monitorů s nulovou spotřebou další dva modely s úhlopříčkami 24“ a 26“.

Monitory Scenicview Eco je možné ve všech zemích regionu EMEA okamžitě objednávat. Doporučené koncové ceny začínají na 7 280 Kč bez DPH za 20“ model. Navíc se na ně vztahuje garance nulového počtu vadných subpixelů.


Komentáře