Fujitsu Siemens uvádí notebooky postavené na platformě Puma

Společnost Fujitsu Siemens Computers představila dva nové model notebooků Amilo Pa 3515 a Pa 3553, které jsou postavené na nedávno představené platformě Puma od AMD. Navíc jsou vyrobené tak, aby byly odolné proti vniknutí tekutiny například při polití kávou.Společnost Fujitsu Siemens Computers představila dva nové model notebooků Amilo Pa 3515 a Pa 3553, které jsou postavené na nedávno představené platformě Puma od AMD. Navíc jsou vyrobené tak, aby byly odolné proti vniknutí tekutiny například při polití kávou.

Jak se dalo čekat, notebooky jsou vybaveny mobilními dvoujádrovými procesory AMD Turion X2 Ultra, které kombinují architekturu K8 a K10 od AMD, mají podporu HyperTransportu 3.0, dvoukanálový řadič DDR2 a také 1 MB cache pro každé jádro. Mezi další výbavu patří integrovaný Wi-Fi modul, který je dnes již standardem a také integrovaná grafická karta ATI Radeon HD 3200 použitá u modelu Pa 3515 umožňuje dosáhnout až čtyřhodinové životnosti baterie. Další parametry jsou pak volbou uživatele.

Díky technologii ATI Hybrid CrossFireX je model Pa 3553 podle slov výrobce takzvaným „grafickým zázrakem“: architektura UMA a samostatná grafická karta pak při společné práci zajišťují vysoký grafický výkon i ve 3D aplikacích a podporu poslední verze DirectX 10.1. Integrovaná kamera AmiloCam doplněná o vestavěné prostorové mikrofony umožňuje notebook kdykoli a kdekoli využít k hovorům s přáteli či s rodinou. WXGA LCD displej s úhlopříčkou 15,4" a technologií BrilliantView pak nabízí odpovídající kvalitu obrazu ve své kategorii.

Kombinace nového designu, inovativních technologií a nejmodernější technologie procesorů AMD předurčuje modely Amilo Pa 3515 a Pa 3553 do role multimediálních společníků. Již zmíněná vodotěsnost je dosažena tím, že pod klávesnicí je speciální dno, jež má za úkol zachytit kapalinu, která pronikne mezi klávesami, a zajistí dostatek času notebook vypnout a vyčistit dříve, než by došlo k jeho poškození a případné ztrátě dat. Klávesnice je tak schopná snést sprchu až 50 ml tekutiny a také chrání vnitřek notebooku proti prachu.
Nenechte si ujít:
Intel oddaluje vypuštění notebookové plaformy Centrino 2

AMD odhaluje notebookovou platformu Puma

Procesory v roce 2008 - revoluce či evoluce?

AMD uvedlo na CeBITu revoluční čipset 780G

Cenová válka mezi Intelem a AMD se blíží ke konci


Funkce „Silent Mode“ (tichý chod) snižuje hluk z chlazení – to přijde obzvláště vhod při užívání notebooku k telefonickým hovorům s přáteli nebo s rodinou prostřednictvím VoIP. Tichý chod ocení uživatelé i během sledování filmu, který lze pustit i na externí obrazovce připojené v případě modelu Pa 3515 prostřednictvím DVI-I výstupu, u modelu Pa 3553 pak prostřednictvím HDMI.

Modely Amilo Pa 3553 i Pa 3515 budou na českém trhu dostupné od začátku července. Doporučená koncová cena u modelu Pa 3515 začíná na 16 380 Kč bez DPH, model Amilo 3553 bude v prodeji za cenu od 17 950 Kč bez DPH.

Více informací o nových modelech lze najít na stránkách výrobce, detaily o nové platformě Puma pak v článku AMD odhaluje notebookovou platformu Puma.


Nový design modelu Amilo Pa 3553 od FSC.


Komentáře