GeForce GTX 560M: Mobilní GPU nejen pro hráče

Společnost nVidia představila grafické čipy GeForce GTX 560M, které nejsou určeny jen pro hráče, ale i pro profesionály vyžadující vysoký 3D výkon.


Kromě podpory DirectX 11 nVidia nabízí u nových high-endových grafických čipů postavených na architektuře Fermi například podporu přehrávání videa v 1080p, dále realistické fyzikální efekty a také široké možnost mimoherního využití. Grafické čipy postavené na 40nm jádru GF116 disponují 192 shadery, 192 bitovou pamě’tovou sběrnicí a podporou pamětí typu GDDR5 o celkové kapacitě až 1,5 GB.

GPU GeForce GTX 560M je kompatibilní s technologiemi nVidia 3D Vison, nVidia PhysX a CUDA, podporuje také funkci Optimus pro optimální spotřebu s možností přepínání výkonu podle aktuálních požadavků a také SLI pro propojení více GPU. nVidia ovšem zdůrazňuje i profesionální využití nových grafických čipů. Jedná se zejména o aplikace kladoucí důraz na rychlý 3D rendering, jako je CAD/CAM, aplikace pro architekty, pro lékaře (zejména takové, jež vizualizují velké množství obrazových dat), vědecké a simulační nástroje a další. Výkon grafických jader lze také využít pro specifické výpočetní úlohy.

První notebooky s grafickými čipy GeForce GTX 560M by podle zástupců společnosti nVidia měly nabídnout firmy Toshiba a Alienware. Bližší informace o jejich parametrech se mají objevit co nejdříve.Komentáře