GN Netcom: Bezdrátové headsety se stávají cílem zájmu

Na otázky ohledně bezdrátových headsetů a jejich využití, specifika českého trhu či také na chystané novinky nám odpověděl pan Jiří Krejčí ze společnosti GN Netcom, který se nedávno stal manažerem pro český trh.Na otázky ohledně bezdrátových headsetů a jejich využití, specifika českého trhu či také na chystané novinky nám odpověděl pan Jiří Krejčí (na fotografii) ze společnosti GN Netcom, který se nedávno stal manažerem pro český trh.

Jaké jsou vaše plány v pozici manažera pro český trh a proč tato pozice vůbec vznikla?
Česká republika je v kontextu střední a východní Evropy jedním z nejpotenciálnějších trhů. Pozice Business Development Managera pro Českou a Slovenskou republiku vznikla s cílem zkvalitnění systému podpory stávajících partnerů a zákazníků GN Netcom a dalšího rozšíření portfolia Jabra ve všech třech produktových řadách – mobilní zařízení, kontaktní centra a kancelářská zařízení.

Čím je tento trh pro vaši společnost zajímavý?
V oblasti mobilní komunikace se Česká republika může pochlubit jednou z nejvyšších penetrací na světě. Mezi lety 2005 a 2010 se má podle údajů Datamonitoru zdvojnásobit počet kontaktních center. V kancelářích dochází ke stále větší mobilitě pracovníků a s ní související potřebě mobilních a multifunkčních komunikačních zařízení. Celkově očekáváme dramatický nárůst poptávky právě po produktech, které nabízíme.

Mají podle vás Češi v této oblasti nějaké specifické nároky?
Český trh je tradičně technologicky značně vyspělý. Češi požadují stále kvalitnější a dokonalejší výrobky, často vyhledávají kvalitní materiály, inovativní technologie a nápaditý design. Za své peníze očekávají trvanlivé výrobky s vysokou užitnou hodnotou a zajímá je poměr mezi cenou výrobku a jeho kvalitou a výkonem.

Jaká je dnes situace s bezpečností bezdrátových headsetů proti odposlechům?
Teoreticky je, samozřejmě, možné všechno, zvlášť v případě vybavení na vysoké technické úrovni, ale to je pouze teorie. Obyčejný uživatel není schopen se připojit na hovor vedený prostřednictvím sluchátkové soupravy Bluetooth, protože každé zařízení Bluetooth je zajištěno jedinečným osobním identifikačním číslem (PIN), který je vytvořen čtyř nebo vícemístným digitálním alfanumerickým kódem.

Bezpečnost se ještě zlepší zavedením standardu Bluetooth 2.1 + EDR. Při párování zařízení, která požadují účast uživatele, dělá zajištění proti odposlechu z jednouchého šestimístného klíče mnohem účinnější ochranu, než náhodně generovaný alfanumerický PIN-kód.

Jaké nejzajímavější technologie jsou v produktech značky Jabra?
S ohledem na sbližování telekomunikačních technologií a nároků mobilních a kancelářských uživatelů jsou stále populárnější výrobky označované jako Multipoint a Multiuse. Jedná se o mobilní sluchátka podporující současné používání dvou mobilních telefonů a kancelářské náhlavní soupravy fungující současně s pevnou linkou a VoIP telefony a v neposlední řadě zařízení integrující mobilní a stacionární telefony.

Důležitá je podpora funkce DSP, neboli zpracování digitálního zvuku – jedná se především o aktivní redukci šumu, inteligentní kontrolu hlasitosti a ochranu před akustickým šokem. Inovace je poznávacím znamením produktů Jabra.

Co za aktuální novinky hodlá GN Netcom v nejbližší době uvést?
V nedávné době jsme uvedli na trh mobilní sluchátko JX20, které obsahuje čipset podporující EDR a může poskytnout podporu Bluetooth specifikace 2.1. Jedná se o sluchátko z ušlechtilého titania, které navrhl designer Jacob Jensen. Tento výrobek podporuje současné připojení dvou mobilních zařízení a je možné ho používat s pevnou linkou a VoIP telefonem. Další nové výrobky budou uvedeny na trh v červnu a září tohoto, takže uživatelé se mají určitě na co těšit.


Komentáře