Google+ přechází do beta verze a přináší řadu novinek

Testovací období nové sociální sítě Googlu, projektu Google+, se završuje a ten nyní plynule přechází do již mnohem veřejnější beta verze.


Během testovacího období, které stačilo k tomu, aby se Google+ zapsal do povědomí celé internetové komunity a začalo se o této síti hovořit jako o seriózní konkurenci pro Facebook, bylo podle zástupů Googlu uvedeno 91 vylepšení. První stovku dnes završuje devět dalších novinek, týkající se převážně funkce Setkání (Hangouts) a vyhledávání v rámci celého Google+. V rámci beta provozu již bude síť dostupná všem zájemcům, nikoliv jen přes pozvánky.

I když systém pozvánek Googlu vypadá jako omezující, je možná jedním z úspěchů Google+, protože získání pozvánky působí na uživatele dojmem exkluzivity a zejména na začátku testovacího období sítě o ně byla enormní poptávka. Co se týká představených novinek, patří mezi ně následující vylepšení:

Novinky ve funkci „Setkání“
Setkání, neboli živé video rozhovory až s deseti uživateli Google+ najednou, se rozšiřují o čtyři extra úrovně interakce, tzv. Setkání extra (angl. Hangouts with extras).
1.    Screensharing (Sdílení obrazovky): uživatel se během hovoru může podělit se všemi zúčastněnými o to, co má zrovna na své obrazovce nebo na čem pracuje.
2.    Sketchpad: nástroj pro společné malování, vytváření kreseb nebo sdílení poznámek se všemi připojenými uživateli.
3.    Dokumenty Google: během hovoru může uživatel psát, plánovat nebo cokoli prezentovat společně s ostatními účastníky setkání.
4.    Named Hangouts (Pojmenovaná setkání) slouží k živé veřejné diskuzi s ostatními uživateli Google+.

Dalšími uvedenými novinkami v „Setkáních” jsou:
5.    Setkání pro mobily (angl. Mobile Hangouts): Ode dneška je možné se k setkání připojit i přes zařízení, které je vždy po ruce, tj. z mobilního telefonu s operačním systémem Android.
6.    Setkání On Air (angl. Hangouts On Air): V rámci setkání se může připojit až deset účastníků a vzájemně spolu komunikovat. Setkání On Air jsou však přístupná komukoli, tzn. také těm, kteří mají zájem dané setkání pouze sledovat. Počet pozorovatelů daného setkání bude zatím omezen, připojit se však může každý uživatel Google+ nebo kdokoli, kdo má k dispozici YouTube odkaz.
7.    Setkání API (angl. Hangouts API): pro vývojáře Google uvolňuje základní vývojářská prostředí (APIs) pro vytváření aplikací nebo her pro Setkání (Hangouts).

8. Vyhledávání v Google+: Google nyní umožňuje uživatelům Google+ vyhledávat nejen v profilech, ale nově také prohledávat veškerý relevantní obsah, ke kterému má na Google+ oprávnění.

9. Beta verze Google+: Jak již bylo řečeno na začátku, k přihlášení do sociální sítě Google+ ode dneška není potřeba žádných pozvánek. Připojit se může jakýkoli plnoletý uživatel (tedy 18 let a více). Co se týká poměrně žádaných firemních profilů, zde Google žádné novinky zatím neohlásil, nicméně již dříve jeho zástupci potvrdili, že jde o jednu z priorit.Komentáře