GPS navigace s Windows Embedded NavReady 2009 budou příští rok

Společnost Microsoft oznámila, že GPS navigace postavené na její nové platformě Windows Embedded NavReady 2009, přijdou na trh příští rok. První navigační zařízení postavená na této platformě má konkrétně nabídnout firma Mio Technology.Společnost Microsoft oznámila, že GPS navigace postavené na její nové platformě Windows Embedded NavReady 2009, přijdou na trh příští rok. První navigační zařízení postavená na této platformě má konkrétně nabídnout firma Mio Technology.

Samuel Wang, president Mio Technology k tomu říká, že práce s platformou jako je Windows Embedded NavReady 2009 údajně zásadně zjednodušuje proces vývoje GPS navigačního zařízení a pomáhá nám dosáhnout cíle přinášet řidičům a dalším uživatelům pozitivná zákaznický zážitek.

Plaforma Windows Embedded NavReady 2009 je založena na jádru Windows CE. Je určena pro firmy, které vyrábí navigační přístroje a zahrnuje funkce, které tento systém dělají údajně „web-friendly“, jako je například snadné připojení k on-line službám a internetu, stejně jako propojené s mobilními telefony a běžnými počítači s OS Windows prostřednictvím Bluetooth.

Cílem tohoto nového operačního systému má být podpořit další rozšiřování mobilních navigačních zařízení, neboť ty patří mezi „nejžhavější“ elektronické přístroje letošního roku a podpora připojení na internet a jeho služby je může dále zatraktivnit.

Microsoft do Windows Embedded NavReady 2009 zahrnul také funkci Live Search, která má za úkol pomoci uživatelům nalézt body jejich zájmu prostřednictvím jejich navigačních přístrojů a je podobné službě Live Search Maps. Platforma také podporuje synchornizaci s MSN Direct pro aktualizaci informací o hustotě dopravy, cenách pohoných hmot a podobně, říká Microsoft.
Nenechte si ujít:
Microsoft vyvíjí od základů nový operační systém Singularity

Asus uvedl nové GPS navigační přístroje R300 a R700

Nová úroveň mobilní navigace - Maps 2.0

Nové mobilní technologie zásadně změní náš život!

Nokia představuje svou vizi evoluce internetu

Navigační systém Galileo spouští druhý satelit

Nový OS také umožňuje navigačním přístrojům být používané jako „druhý displej“ jiných mobilních zařízení, využívající operační systém Windows Vista a Microsoft tuto funkci nazývá SideShow.


Komentáře