Hewlett-Packard představuje výkonná počítačová řešení pro středně velké společnosti

Společnost HP oznámila uvedení nových počítačových řešení s vysokým výkonem, které mají pomoci středně velkým firmám efektivněji soutěžit na trhu díky využití osvědčených technologií, které formovaly technický vývoj a výzkum největších podniků na světě.Společnost HP oznámila uvedení nových počítačových řešení s vysokým výkonem, které mají pomoci středně velkým firmám efektivněji soutěžit na trhu díky využití osvědčených technologií, které formovaly technický vývoj a výzkum největších podniků na světě.

Systém postavený na platformě HP BladeSystem c3000 poskytuje výpočetní výkon téměř jeden teraflop za sekundu, a přitom zabírá plochu jen 0,18 čtverečního metru. Hodí se tak zejména pro vysoce náročné aplikace v segmentu počítačově podporovaného inženýrství, ropného a plynařského průzkumu, finančních služeb či přírodních věd.

Svou nabídku technologií pro středně velké firmy HP dále rozšířilo uvedením prvků Solution Blocks pro vědecké účely či CAE, a dále velkokapacitních x86 serverů konstruovaných pro prostředí s vysokými nároky na výpočetní výkon.

HP CP Workgroup System je postaven na nejuniverzálnější blade skříni pro středně velké firmy, vzdálená pracoviště a pobočkové kanceláře – HP BladeSystem c3000, s pracovním označením Shorty. Toto energeticky úsporné blade řešení je konstruováno pro umístění v malém prostoru. Jeho zdroje napájení lze připojit do standardních elektrických zásuvek, systém konsoliduje kabelové rozvody a má snadno použitelné nástroje pro správu.
Nenechte si ujít:
Mikroprocesor IBM Power6

Výpočetní blade cluster SGI Altix ICE 8200

Blady míří do malých firem

IBM představila blade systém optimalizovaný pro menší organizace

Konstruktéři HP vyšli z tohoto hardwaru jako základny pro středně velké zákazníky, kteří se potýkají s výpočetně náročnými pracovními úlohami. Vytvořili z něj integrované řešení s výkonnými servery, propojeními, volitelnými úložišti, řešením napájení a chlazení, operačními systémy, middlewarem a softwarem pro správu clusteru.
Společnost HP také oznámila první z plánovaných produktů Solution Blocks, které budou nabízet její prodejci aplikací. Tyto produkty poskytnou středně velkým firmám další podporu a usnadní nasazení nových technologií.


Komentáře