HP má konečně multifunkční inkoustovou tiskárnu pro firmy

Společnost Hewlett Packard uvedla první inkoustovou tiskárnu již v roce 1984. Na uvedení multifunkčního modelu pro běžný kancelářský tisk v podnicích však potřebovala dalších 30 let.

HP má konečně multifunkční inkoustovou tiskárnu pro firmy


OfficeJet Enterprise Color MFP X585 má být levnější alternativou k laserovým tiskárnám HP, jako jsou třeba tiskárny řady LaserJet, které našly velké využití právě v kancelářích. Na rozdíl od jiných inkoustových tiskáren z nabídky HP, OfficeJet zvládne na jedno černou kazetu vytisknout až 10 tisíc stránek a na barevnou kazetu pak 6 600 stran.

Cena multifunkční tiskárny se má pohybovat v rozmezí 2 až 2,7 tisíce dolarů. Do prodeje má jít již v dubnu.

HP má ve svém portfoliu také tiskárny DesignJet. Ty jsou však určeny pro speciální využití - zejména na tisk stránek širokého formátu. „Nová inkoustová MFP je především levnější a rychlejší alternativou k LaserJet,“ řekl k tomu Andrew Binder z HP.

Cena jedné vytisknuté stránky se v závislosti na zvoleném módu pohybuje mezi 0,2 Kč až 1 Kč za barevnou stránku. Díky tomu je tato tiskárna podle Bindera mnohem ekonomičtější než laserové modely.

Podle Bindera lidé používají laserové tiskárny především kvůli větší kvalitě tisku. Ideální volbou je proto oba typy produktů zkombinovat. Tisk s MFP by nicméně kvalitou neměl nijak zaostávat. Tiskárna používá pigmentový inkoust, který nemá problémy s rozmazáváním.

Tiskárna navíc zvládne za minutu vytisknout až 70 stránek, což je více než u běžných spotřebitelských inkoustových tiskáren. Uživatelé pak jistě ocení i 8palcový dotykový displej nebo možnost připojení tiskárny do cloudových služeb a firemního dokumentového systému.

 


Úvodní foto: © Hewlett Packard


Komentáře