HP má notebook s 20,1“ HD displejem za atraktivní cenu! - doplnění

Společnost HP představila novou verzi svého multimediálního notebooku Pavilion HDX s 20,1“ displejem, který umožňuje sledovat HDTV filmy v plném rozlišení. Další novinkou od HP je pak ultramobilní tablet Pavilion tx2000.Společnost HP představila novou verzi svého multimediálního notebooku Pavilion HDX s 20,1“ displejem, který umožňuje sledovat HDTV filmy v plném rozlišení. Další novinkou od HP je pak ultramobilní tablet Pavilion tx2000.

Hewlett Packard dosud nabízel notebook Pavilion HDX pouze s displejem, schopným zobrazit 1050 řádků, a nový model podporující 1080 řádků proto konečně přináší možnost sledovat HDTV filmy v plném rozlišení! Uživatelé budou mít na výběr, zda chtějí model s HD DVD nebo Blu-ray mechanikou pro přehrávání filmů, notebook má být dále vybaven TV tunerem s možností nahrávání a výkonným procesorem z rodiny Intel Core 2 Duo nebo Core 2 Extreme. Grafická karta také jistě nikoho neurazí, neboť se má jednat o rychlý čip Nvidia GeForce 8800M GTS s 512 MB vlastní paměti. Notebook má obsahovat i čtyři reproduktory s integrovaným subwooferem, podporu pro LAN i WLAN a může být dodávám s pevným diskem až 500 GB. S váhou přes 7 kg bude místo tohoto notebooku spíše na pracovním stole v kanceláři či domově než v přenosné brašně, neboť pro přílišnou mobilitu určený rozhodně není. Nový Pavilon HDX se má začít prodávat v USA již během tohoto měsíce s Windows Vista Home, Premium nebo Ultimate a cena má začínat na 1 999 dolarech, což vzhledem k aktuálnímu kurzu není za tuto sestavu příliš.

Hewlett Packard dále představil i nové tablet PC Pavilion tx2000, který klade důraz právě na mobilnost a umožňuje otáčení displeje o 180 stupňů. Pro snadné psaní či surfování na internetu má být podle informací HP vybaven dotykovým perem (stylusem). Tablet je postaven na platformě AMD a obsahuje tedy dvoujádrový procesor AMD Turion 64 X2. Displej má velikost 12,1“ a mezi další výbavu má patřit nezbytná DVD+/-RW mechanika, pevný disk s kapacitou až 250 GB a rozhranní pro LAN i WLAN připojení. Váha by se měla pohybovat lehce nad 2 kg včetně čtyřčlánková baterie. Tablet se bude dodávat s operačním systémem Windows Vista také již během tohoto měsíce a cena za základní konfiguraci byla určena na rovných 1 299 dolarů.
Nenechte si ujít:
Asus představí rekordní terabajtový notebook

Toshiba nabízí první notebook s HD DVD-RW

Hitachi uvede disky pro notebooky s kapacitou 500 GB

Mininotebook ASUS Eee hitem letošních Vánoc?

Výkonné notebooky s minimální hmotností nabízí Sony

Notebooky Asus řady U - nový stupeň estetiky

Tyto nové přenosné počítače budou k vidění na veletrhu Consumer Electronics Show, který začíná v americkém Las Vegas již dnes a připomeňme, že zde bude představena i řada dalších zajímavostí, jako třeba notebook s terabajtovou diskovou kapacitou od Asusu, největší multidotykové LCD displeje od LG.Philips a nebo nové modely digitálního e-papíru od stejné firmy, o nichž jsme informovali již v průběhu týdne.


Komentáře