HP má prý nejrychlejší „inkoustovky“ na světě

Společnost HP rozšířila portfolio tiskových řešení na bázi inkoustu o nové produktové řady, jež jsou určeny pro použití v malých podnicích. Mezi novinkami nechybí ani multifunkční zařízení s nejvyšší rychlostí tisku na světě.Společnost HP rozšířila portfolio tiskových řešení na bázi inkoustu o nové produktové řady, jež jsou určeny pro použití v malých podnicích. Mezi novinkami nechybí ani multifunkční zařízení s nejvyšší rychlostí tisku na světě. To alespoň tvrdí HP...

Jednou z dalších novinek je volně stáhnutelná softwarová pomůcka HP SureSupply, která vás upozorní na potřebu vyměnit náplně do tiskáren a pomůže s jejich zakoupením lokálně nebo přes internet.

Nové produktové řady HP Officejet Pro zahrnují modely s nejvyšší rychlostí tisku na světě, jak tvrdí HP, a zároveň snižují provozní náklady na barevný a černobílý tisk. Jsou určeny hlavně pro nasazení v malých a středních podnicích.

Všechny nově představené modely této kategorie jsou vybaveny technologií HP Scalable Printing Technology (SPT), která se vyznačuje odlišným způsobem nanášení inkoustu. Kromě oddělených inkoustů do 6samostatných kazet je pro SPT typická recirkulace inkoustu mezi inkoustovou kazetou a tiskovou hlavou, jenž umožňuje výrazně snížit provozní spotřebu inkoustu.

Další z novinek - HP Officejet Pro L7000 All-in-One - nabízí vlastnosti multifunkčních zařízení, tisk rychlostí až 35 černobílých nebo 34 barevných stran za minutu. Provozní náklady na výtisk (barevný nebo černobílý) jsou přitom až o 25 % nižší než u laserové technologie - cena výtisku černobílé stránky se pohybují okolo 0,28 Kč a cena barevného výtisku kolem 0,89 Kč. Mezi další vlastnosti patří například integrovaný skener s rozlišením CCD snímače 2 400 dpi a technologií OCR pro rozpoznávání znaků na vytištěných dokumentech či podpora technologie PictBridge, paměťových karet, rozhraní USB a Bluetooth pro tisk bez nutnosti použití počítače.

Naproti tomu tradiční tiskárna HP Officejet Pro K5400 tiskne rychlostí 36 černobílých nebo 35 barevných stran za minutu.
I tato zařízení mají podporu technologie PictBridge, paměťových karet, USB rozhraní a Bluetooth bez nutnosti řízení tiskárny počítačem, a disponují síťovým rozhraním pro sdílení tisku až pěti PC stanicemi (pouze u K5400dn a K5400dtn).

Poslední uvedenou produktovou řadou jsou pak multifunkční stroje HP Officejet J5700 All-in-One.

Všechny uvedenénovinky podporují velkokapacitní, nákladově úsporné tiskové kazety s inkousty HP Vivera, které jsou optimalizované pro běžný kancelářský tisk. Tyto kazety umožňují vytisknout až 2 450 černobílých nebo 1 700 barevných výtisků. Inkousty HP Vivera jsou vhodné kupříkladu pro ilustraci firemních brožur a dalších marketingových tiskovin.


Komentáře