HP nabízí nové rychlonabíjecí baterie pro notebooky s životností 3 roky

Společnost Hewlett-Packard začala prodávat baterie pro notebooky, u nichž garantuje životnost po tři roky používání.


V nových akumulátorech jsou použity články Sonata od společnosti Boston Power. Jí vyvinutá lithium-iontová (Li-Ion) baterie bez degradace vydrží 1000 cyklů nabití, tedy dvakrát až třikrát více cyklů než jiné běžné akumulátory. Sonata se navíc dokážou nabít na 80 % již za pouhých 30 minut.

S prodejem společnost HP začala už před pár dny a nabízí je ve svém internetovém obchodě pro celkem osmnáct modelů notebooků určených pro domácí spotřebitele, to je pro asi 70 procent všech spotřebitelských notebooků, které Hewlett-Packard prodává. Jako součást nových laptopů budou dostupné až ke konci měsíce.

Hewlett-Packard se baterie chystá pojmenovat jako „Enviro“, čímž chce upozornit na jejich „zelené vlastnosti“. V prvé řadě fakt, že baterie mají delší životnost, znamená, že zákazníci budou v budoucnu kupovat méně nebo žádné náhradní baterie, čímž se sníží produkce odpadu. Navíc by mohly pomoci prodloužit životnost starším přístrojům. Z ekologického hlediska jejich dalším plusem je, že neobsahují polyvinylchlorid (PVC) a také získaly certifikaci Nordic Ecolabel.

Cena nových akumulátorů je stanovena na 150 dolarů, což je asi o 20 dolarů víc než cena klasických náhradních baterií nabízených společností HP.

Nové akumulátory tedy zatím nebudou dostupné pro notebooky určené pro byznys klientelu. Cristina Lampe-Onnerud, šéfka společnosti Boston Power, ale říká, že jednání s Hewlett-Packard pokračují, a doufá, že baterie se nakonec objeví na více počítačích HP.

Pro Boston Power, která byla založena teprve v roce 2005, je dohoda s Hewlett-Packard vůbec první spolupráci s takto velkým výrobcem počítačů.Komentáře