HP představuje vylepšený Unix i servery Integrity

Hewlett-Packard uvedl dlouho očekávaný upgrade (vydán měl být již v roce 2004) své alternativy OS Unix a také nové servery Integrity, jejichž hlavním tahákem v rukávu má být výhodná cena.Hewlett-Packard uvedl dlouho očekávaný upgrade (vydán měl být již v roce 2004) své alternativy OS Unix a také nové servery Integrity, jejichž hlavním tahákem v rukávu má být výhodná cena.

Společnost nabízí rackový server Integrity rx2660 za cenu pod pět tisíc dolarů a blade server Integrity BL860c za méně než 4000 dolarů. Servery Integrity, poháněné procesory Intel Itanium přitom historicky byly dodávány jako high-endová řešení k nasazení v aplikacích kritických pro chod podniku.

Hlavním trumfem operačního systému HP-UX 11i v3 jsou pak podle zástupců firmy vylepšené funkce pro správu virtualizace. Ačkoli jde v případě Unixu o operační systém postavený na standardech, mají některé firmy vlastní verze diferencované jedinečnými vlastnostmi. K dostání je tak verze Unixu od IBM, Sunu a právě HP (tyto 3 firmy dohromady ovládají asi 80 % trhu s Unixem).

HP-UX 11i v3 podle HP provozuje spouští aplikace o 20 až 30 procent rychleji než předchozí verze a doznává výrazného zlepšení také při běhu java aplikací. Důležité pro takový skok bylo, že vývojáři v HP provedli změny v samotném jádru operačního systému.


Komentáře