HP uvádí na trh notebookové baterie s trojnásobnou životností

Společnost HP oznámila, že na trh uvádí baterie s dlouhou životností pro své notebooky. Poskytne tak zákazníkům nižší náklady na vlastnictví ve srovnání s běžnými bateriemi.


Baterie současných přenosných počítačů se začnou znehodnocovat po 300 nabitích, což pro zákazníky může vést k dodatečným nákladům s jejich výměnou. Baterie HP s dlouhou životností, postavené na technologii Li-ion článků Sonata od Boston-Power,  je možné údajně nabíjet více než 1000-krát, než se její kapacita baterie začne výrazně horšit. Znamená to možnost denního nabíjení po dobu tří let, nebo čtyři roky, používá-li se počítač pouze v pracovní dny - vydrží tedy tři- až pětkrát déle než tradiční baterie. Navíc může být baterie nabitá na 90 procent své kapacity už za 90 minut. Dlouhá životnost baterie nabízí podle zástupců HP i významný přínos pro životní prostředí.

Zákazníci HP s kompatibilními notebooky mohou baterie Sonata vyměnit za své stávající baterie nebo použít jako náhradní na delší cesty nebo při letech letadlem. Nejsou nutné žádné systémové změny.

Baterie HP s dlouhou životností jsou k dispozici jako příslušenství v celém regionu EMEA od 1. září 2009 za doporučenou cenu od 139 eur. Podporuje je HP EliteBook 6930p a HP Compaq 6730b, 6530b a 6735b Notebook PC. V budoucnu budou také k dispozici na vybraných komerčních a uživatelských noteboocích.Komentáře