HP zaplavilo trh novinkami

Firma HP ukázala pořádnou sadu nejrůznějšího hardwaru, kterou postupně pouští v Česku na trh. Zajímavá jsou třeba malinká laserová tiskárna nebo výkonné pracovní stanice.

HP zaplavilo trh novinkamiHP má v portfoliu příliš mnoho novinek, kterým se nemůžeme do podrobna věnovat. Ale některé můžeme alespoň telegraficky zmínit. Zcela určitě nesmíme zapomenout nanové pracovní stanice, HP ZBook určené především pro kreativní a technické profesionály, vedoucí pracovníky a studenty, kteří ke své práci potřebují velký výpočetní výkon.

HP ZBook17 G5 přináší výkon desktopu a svobodu laptopu. Podle firmy jde o nejvýkonnější mobilní pracovní stanici na světě, která je nadupaná o 50 % více jádry oproti předchozí generaci, až 10TB úložištěm, 64GB pamětí, grafikou Nvidia Quadro P5200 a o 20 % lepším chlazením, aby zůstala potichu i při největším zatížení. 

HP ZBook 15 G5, nejprodávanější mobilní pracovní stanice na světě přichází s o 30 % lepším chlazením oproti předchozí generaci a displejem HP DreamColor s 600 nity jasu a 4K rozlišením. 

HP ZBook 15v G5 je laptop pro studenty technických oborů a malé a střední firmy, kterým nabídne výkonné procesory a grafiku certifikovanou pro maximální zatížení při nízké ceně. Má procesory Intel Xeon a 32 GB paměti, certifikovanou grafiku Nvidia Quadro a 2TB lokální PCIe TLC úložiště.

Zajímavostí je HP ZBook Studio x360 G5, podle výrobce nejvýkonnější konvertibilní notebook na světě. Obsahuje mimo jiné grafickou kartu Nvidia a procesory Intel Xeon, inovativní 360° pant, který nabízí pohodlí laptopu, praktičnost tabletu a výhody dalších módů, které usnadní například prezentaci projektů.

Zaznamenáníhodná jsou také laserové tiskárny, které mají být nejmenší na světě. Tiskárny HP LaserJet Pro M15 a M28 jsou nyní o celých 30 % menší než předchozí generace. Na výšku měří podobně jako obyčejná tužka nebo průměrný chytrý telefon. I přes své miniaturní rozměry dokážou vytisknout až 18/19 stran za minutu. Nejmenší laserová tiskárna ve své třídě je také vůbec nejlevnější tiskárnou od HP. 

Úvodní foto: HP

Galerie

Komentáře