HTC představuje smartphony Touch Diamond2 a Touch Pro2

Nové mobilní přístroje od HTC mají za úkol oproti svým předchůdcům zjednodušit přístup k informacím díky HTC Push Internet a sjednotit osobní komunikaci díky technologii správy kontaktů.


Společnost včera představila dva nové produkty, HTC Touch Diamond2 a HTC Touch Pro2. Ty, podobně jako dřívější modely využívají uživatelské rozhraní HTC TouchFLO 3D. TouchFLO 3D bylo hlouběji včleněno do upravené verze Windows Mobile 6.1, což znamená větší soudržnost díky aplikacím a menu Windows Mobile.

TouchFLO 3D přináší alternativní ovládání včetně rychlého přístupu ke kontaktům, zprávám, e-mailům, fotkám, hudbě a počasí. Rozšířeny byly také dotykové oblasti, aby bylo ovládání dotykem příjemnější.

HTC Touch Diamond2 a HTC Touch Pro2 díky svým novým funkcím představují podle výrobce nový přístup ke komunikaci zaměřený na lidi. Nabízí pohled na jednotlivé kontakty a zobrazuje individuální historii konverzace bez ohledu na to, zda se jednalo o telefonát, textovou zprávu nebo e-mail. Tyto detaily lze zobrazit z kontaktní karty nebo z obrazov ky přijatých hovorů během telefonické konverzace, což zaručuje, že poslední komunikace je u všech kontaktů vždy k dispozici.

HTC Touch Diamond2 a HTC Touch Pro2 se také snaží naplnit vizi HTC spojenou s usnadněním používání mobilního internetu díky technologii HTC Push Internet – ta má za cíl pomoci při pomalém stahování a zobrazení webových stránek na mobilním telefonu. Uživatelé mohou předvolit oblíbené webové stránky a získat k nim okamžitý přístup, když potřebují.

HTC Touch Diamond2 (na fotografii vlevo) navazuje na svého předchůdce HTC Touch Diamond. Při jeho vývoji byl kladen důraz na kompaktní design a styl původního modelu. Telefon je dále vybaven 3,2“ širokoúhlým displejem s  rozlišením VGA v těle vysokém 13,7 mm. Telefon také obsahuje nový proužek citlivý na dotek pro přiblížení, čímž zrychluje zoomování webových stránek, emailů, textových zpráv, fotek nebo dokumentů a je také optimalizovaný pro ovládání jednou rukou. Nový smartphone podle výrobce také přináší o 50 % delší životnost baterie, 5MPx fotoaparát s funkcí auto focus, rozšiřitelnou paměť, pohybový senzor a senzor osvětlení okolí..

Druhý ohlášený přístroj, HTC Touch Pro2 byl navržen hlavně pro profesionální využití při práci. Vedle již zmíněných technologií HTC TouchFLO 3D a Push disponuje 3,6“ širokoúhlým VGA displejem a QWERTY klávesnicí. Touch Pro2 je optimalizovaný jak pro dotek, tak i jako pro časté používání emailů. Navíc i tento model podle výrobce přináší vylepšenou životnost baterie, rozšiřitelnou paměť, proužek citlivý na dotek pro přiblížení a pohybový senzor, senzor vzdálenosti a senzor okolního světla.

HTC Touch Pro2 využívá hlas novými způsoby - technologie HTC Straight Talk integruje e-mail, volání a hlasitý odposlech. Uživatelé mohou hladce přejít z e-mailu na konferenční hovor s jedním nebo více účastníky a proměnit jakékoli místo na konferenční místnost. Tato technologie má zaručit vysokou kvalitu reprodukce hlasu a zvuku s vylepšením pomocí nesouměrných mikrofonů a pokročilou funkcí potlačení hluku s plně duplexní akustikou. Při vysunutí se Touch Pro2 automaticky přepne na hlasitý odposlech.

Co se týká dostupnosti, HTC Touch Diamond2 bude dostupný zákazníkům na hlavních evropských a asijských trzích na začátku druhého čtvrtletí 2009 a postupně bude k dostání i v dalších zemích. Touch Pro2 bude dostupný na klíčových trzích začátkem léta. Ceny zatím nebyly uvedeny.

O praktických zkušenostech s aktuálním modelem HTC Touch Pro si můžete více přečíst v našem článku Test: Jak se surfuje na smartphonu HTC Touch Pro?.Komentáře