Huawei Ascend P6, prý nejtenčí smartphone na světě

Společnost Huawei představila telefon Ascend P6, údajně nejtenčí smartphone na světě (6,18 mm).

Huawei Ascend P6, prý nejtenčí smartphone na světě


 Smartphone má čtyřjádrový procesor taktovaný na 1,5 GHz a kovové tělo. Nabízí 4,7 palcový displej in-cell s vysokým rozlišením a fotoaparát 5MP. Váží asi 120 g. Technologie MagicTouch zaručuje vyšší citlivost displeje i při ovládání v rukavicích. Použitým pperačním systémem je Android 4.2.2.

Podle dodavatele se jedná o stylový a módní výrobek určený např. manažerům. Je dostatečně malý na to, aby se vešel i do té nejmenší kapsy nebo tašky. 

Intuitivní ovládání a snazší individuální nastavení umožňuje uživatelské rozhraní Huawei Emotion. V nové verzi rozhraní byla aktualizována funkce Uni-Home včetně zvýšeného zabezpečení, dále funkce Huawei Me Widget, MagicTouch, a SmartReading. Nově obsahuje rozhraní Huawei Emotion fotografické funkce panoramatických fotek a rozpoznávání obličeje.

Proprietární úsporné technologie Huawei Automated Discontinuous Reception (ADRX) a Quick Power Control (QPC), které zajišťují efektivní využívání baterií a rychlejší sdílení souborů. Díky funkci AirSharing pro více displejů lze telefon připojit k celé řadě zařízení. Tato funkce umožňuje například snadno sdílet dokumenty.
Huawei Ascend P6 se dodává v barevných kombinacích bílá, černá a růžová s pouzdrem v příslušné barvě. Od června se začne prodávat v Číně a od července v západní Evropě, a to prostřednictvím operátorů a prodejců Vodafone, Telefonica, Orange, H3G, O2, Carphone Warehouse, TalkTalk, Media Markt & Saturn, TIM a také u online prodejců Amazon a CDiscount. Další trhy budou následovat.

 

Úvodní foto: Huawei


Komentáře