Hybridi jdou s kůží na trh!

Samsung začal s dodávkou svých prvních hybridních pevných disků, v nichž se snoubí konvenční způsob záznamu s ukládáním na paměť flash.Samsung začal s dodávkou svých prvních hybridních pevných disků, v nichž se snoubí konvenční způsob záznamu s ukládáním na paměť flash.

Disky jsou uzpůsobené k použití v přenosných počítačích a podporované technologií ReadyDrive, která je součástí Windows Vista. Ta přitom flash paměti umožní fungovat jako dočasná cache, čímž snižuje počet přístupů na klasickou část hybridního disku a snižuje tak spotřebu elektrické energie; podle Samsungu až o 90 %.

Systém s aktivovanou ReadyDrive také rychleji přejde do pohotovosti ze stavu hibernace. Důležité je zmínit, že softwarovou podporou hybridních disků zatím oplývá právě jen Windows Vista, uživatelé ostatních operačních systémů tak nákupem zařízení nezískají žádné výhody.

První tři hybridní modely Samsungu disponují kapacitami 80 GB, 120 GB a 160 GB a jsou osazeny 128 MB či 256 MB paměti flash. Jde tedy o klony prototypů, jež Samsung představil loni v květnu v rámci konference WinHEC v Seattlu. V červenci přitom společnost ukázala i prototyp s 4 GB paměti flash.

Společnost Intel pracuje na konkurenčním systému s kódovým označením Robson. Ten počítá s pamětí flash integrovanou přímo na základní desce počítače a bude obsažen v platformě Santa Rosa (ohlášena na 2. čtvrtletí letošního roku) určené pro přenosné počítače.


Komentáře