IBM a ARM chtějí vyrábět superminiaturní 14nm čipy

Ty by měly být základem opět menších, úspornějších a rychlejších mobilních zařízení.


Společnosti IBM a ARM oznámily, že prodlužují svoji dřívější spolupráci a společně nyní pracují na vývoji 14nm výrobního procesu pro výrobu procesorů firmou IBM. Jedná se zatím o nejmenší ohlášenou velikost tranzistorů vyráběnou konvenčními metodami.

Krok reflektuje současný trend či požadavek budovat stále menší, rychlejší a energeticky efektivnější čipy pro mobilní zařízení. Podle Michaela Cadigana, generálního ředitele IBM Microelectronics se architektura Cortex od ARMu stává vedoucí platformou pro většinu dnešních smartphonů a řadu dalších mobilních zařízení, která rychle získávají na popularitě. Cílem dohody má být rychlejší uvedení nových 14nm produktů na trh a uspokojení poptávky zákazníků.

Cadigan proto potvrzuje, že jeho společnost i nadále chce pokračovat v úzké spolupráci s ARMem, aby zákazníci mohli těžit z výhod této technologie, neboť podle něj nabízí vysoce pokročilou polovodičovou technologii využitelnou pro velké množství komunikačních a výpočetních zařízení.

Také Simon Segars, generální manažer divize IP u společnosti ARM, je přesvědčen, že IBM má velmi dobré zázemí a výsledky v oblasti základního výzkumu a vývoje a z jeho výsledků pak může těžit velká část prodejců polovodičů po celém světě.Komentáře