IBM představila blade systém optimalizovaný pro menší organizace

BladeCenter S optimalizovaný pro menší firmy pomáhá podle IBM snižovat náklady na energii, šetří prostor, snižuje hlučnost a komplikovanost provozu.BladeCenter S optimalizovaný pro menší firmy pomáhá podle IBM snižovat náklady na energii, šetří prostor, snižuje hlučnost a komplikovanost provozu.
Svůj systém BladeCenter začne společnost IBM nabízet menším firmám i se sadou Office Ready Kit, která optimalizuje tuto platformu pro použití v kancelářském prostředí. Uvedená sada představuje datové centrum v jediné skříni, kterou mohou klienti umístit kdekoli v kanceláři.
Office Ready Kit umožní podle výrobce uživatelům až o 25 procent snížit odběr energie, o polovinu snížit hlučnost v kanceláři a také umístit server BladeCenter S hned vedle stolu, což jim pomůže naplno využít místo v kanceláři.
Sada pro BladeCenter S nabízí:
· Zabudované vzduchové filtry, jež blokují prach, který by mohl kontaminovat vnitřní součástky serveru a ohrozit jeho spolehlivost.
· Tlumič hluku vycházející ze systému snižuje hlučnost na 60 decibelů – což je ekvivalentem tiché konverzace.
· Volný prostor pro další rozšiřování systému umožňující zabudovat další úložné disky nebo zdroje napájení v závislosti na vývoji potřeb firmy.
Kit poskytuje v jediné uzamykatelné skříni místo pro servery, úložná a zálohovací zařízení, klávesnici, monitor a myš. Klienti tak mají k dispozici integrovaný, bezpečný celek, který může nakonfigurovat obchodní partner a dodat jim jej připravený do firmy. Po uzamčení se BladeCenter S stává doslova datacentrem ve skříni.
Produkt také obsahuje automatický instalační nástroj 1-2-3 Storage, který dává klientům přístup k sofistikovanému úložnému systému, jaký používají velké podniky, bez nutnosti odbornosti na úložné systémy. 1-2-3 Storage pomáhá klientům zkrátit dobu instalace úložiště údajně na pouhé dvě minuty.
Novinka bude k dispozici v průběhu čtvrtého čtvrtletí 2007. Cena začíná od 2 599 dolarů (okolo 50 tisíc korun), což zahrnuje zdroje napájení, ventilátory, montážní lišty do skříně a kombinovanou jednotku DVD/CD.


Komentáře