IFA 2015: Asus nabízí mobil s optickým zoomem

Asus uvedl na veletrhu IFA chytré hodinky ZenWatch 2, fotomobil Zenfone Zoom, miniaturní PC VivoStick a All-in-one PC Zen AiO S.

IFA 2015: Asus nabízí mobil s optickým zoomemZenWatch 2 je nositelné zařízení s operačním systémem Android Wear. Po spárování s chytrým telefonem hodinky zobrazují důležité informace, jako jsou příchozí hovory, zprávy nebo upozornění a dají se ovládat dotykem nebo hlasem.

Novinka se bude nabízet ve dvou velikostech (dámské a pánské), na výběr je ze tří barevných variant pouzder z nerezové oceli a také z celkem 18 pásků z nejrůznějších materiálů a barev. Od svého předchůdce se ZenWatch 2 odlišují kromě designových úprav novými funkcemi. Hodinky jsou nově vybaveny kovovou korunkou, v nabídce je nově také magnetická nabíječka, která se jednoduše připevní na pouzdro hodinek a výrazně tím prodlouží výdrž baterie.

Na nabití 50 % kapacity stačí pouhých 36 minut. ZenWatch 2 také obsahuje senzory, díky nimž hodinky spolupracují se všemi moderními wellness aplikacemi, a mohou proto sloužit jako užitečná fitness pomůcka k dosažení osobních tréninkových cílů uživatele.

Zen AiO S je all-in-one počítač s operačním systémem Windows 10, který využívá 4K/UHD (3840 x 2160) IPS displej s hustotou 185ppi a pozorovacími úhly 178 stupňů. Disponuje také zvukovým systémem ASUS SonicMaster Premium se šesti reproduktory, který zprostředkuje stereofonní 16W zvuk.

Počítač zaujme celohliníkovým tělem se  stojánkem. O výkon se stará procesor Intel Core i7 šesté generace a herní grafika NVIDIA GeForce GTX 960 s 4 GB video paměti. K další výbavě patří porty USB 3.1, PCIe 3,0 x4 M.2 SSD disk a kamera Intel RealSense, která přináší futuristické funkce, jako je biometrické přihlašování nebo přesnou detekci pohybu.

ASUS VivoStick je miniaturní zařízení s operačním systémem Windows 10 připomíná tvarem a velikostí běžný popisovač. VivoStick PC dokáže vytvořit z televize nebo monitoru plnohodnotný stolní počítač nebo streamovat a sdílet multimediální obsah kdekoli a kdykoli. Je možné ho dokonce dálkově ovládat z mobilního zařízení pomocí speciální aplikace Asus. Rozměry VivoStick PC jsou 137,9 x 34,0 x 14,9 mm a váží 68 g. Počítač lze použít také ke každodenní práci na počítači s plnou konektivitou včetně rychlé 802.11n Wi-Fi, dvou USB portů, audio kontektoru nebo bezdrátové technologie Bluetooth 4.0 pro připojení klávesnice a myši. VivoStick PC obsahuje 2 GB paměti RAM.

Model ZenFone Zoom je vůbec nejtenčím chytrým telefonem s 13Mpx fotoaparátem a trojnásobným optickým zoomem na světě. Zadní kamera modelu ZenFone Zoom disponuje celkem 10 čočkami a až dvanáctinásobným digitálním zoomem.

ZenFone Zoom má také optickou stabilizaci obrazu (OIS), senzor Panasonic SmartSFI a laserové ostření. Pokročilí uživatelé mohou využít manuální režim fotoaparátu. Ten umožňuje detailní nastavení expozice na profesionální úrovni a mnoho dalšího. ZenFone Zoom je vybaven výkonným čtyřjádrovým procesorem Intel Atom Z3590 a operační pamětí o velikosti 4 GB.

Úvodní foto: Asus

Galerie

Komentáře