Imation chce být první s příští generací LTO

Společnost Imation oznámila, že předložila svou první vzorovou šarži výrobků LTO Ultrium formátu 4. generace pro testování, které ověří, jak média vyhovují požadovaným předpisům.Společnost Imation oznámila, že předložila svou první vzorovou šarži výrobků LTO Ultrium formátu 4. generace pro testování, které ověří, jak média vyhovují požadovaným předpisům.

V případě. že nová generace LTO (Linear Tape-Open) splní požadavky, začne je Imation vyrábět stejně jako předchozí formáty ve své továrně Tera Angstrom ve Weatherfordu v Oklahomě.

Čtvrtá generace formátu LTO Ultrium oproti té předchozí zdvojnásobuje paměťovou kapacitu; komprese 2:1 z 800 GB v generaci 3., na 1,6 TB v generaci 4.). Vyšší jsou také rychlosti přenosu – dosahují rychlostí 240 megabajtů za sekundu (pro srovnání, u LTO 3 to je 120 MB/s). Pro lepší zabezpečení citlivých informací bude 4. generace vyznačovat šifrovacími vlastnostmi navrženými tak, aby na pásek umožňovaly hardwarové zapisování šifrovaných dat.

Páskové kazety LTO Ultrium 4. generace od Imation budou disponovat patentovanou technologií rohového mechanismu (snap), která zlepšuje odolnost kazety tím, že udržuje vodicí čep na místě a kazetu pevně zavřenou pro případ hrubé manipulace. Další použitou technologií je cívka pásky složená ze tří částí, která rovnoměrněji rozděluje tlak na povrch pásky, čímž umožňuje dosáhnout lepšího výkonu a delší životnosti.

Další informace o technologii LTO najdete na webových stránkách programu LTO zde.


Komentáře