Intel oddaluje vypuštění notebookové plaformy Centrino 2

Vypuštění očekávané mobilní platformy Centrino 2 se opozdí. Intel totiž řeší problém způsobený anténou, kterou používá čipset pro bezdrátový přenos dat. Oproti původnímu termínu vypuštění v červnu 2008 se tak první notebooky postavené na této platformě objeví údajně až v červenci a ve velkém by se pak výroba měla rozjet v srpnu.Vypuštění očekávané mobilní platformy Centrino 2 se opozdí. Intel totiž řeší problém způsobený anténou, kterou používá čipset pro bezdrátový přenos dat. Oproti původnímu termínu vypuštění v červnu 2008 se tak první notebooky postavené na této platformě objeví údajně až v červenci a ve velkém by se pak výroba měla rozjet v srpnu.

Potvrdil to mluvčí Intelu Elvin Ong. Podle jeho slov potřebuje Intel ještě několik dalších dnů v vyřešení problémů s čipsetem. Kromě problémům s anténou pak je potřeba ještě revidovat čipset s integrovanou grafickou kartou, ale žádné výraznější problémy v této souvislosti neočekává. Intel podle Ongových slov chce, aby se na trh dostal produkt v nejvyšší možné kvalitě. Problém se netýká procesorů, které se budou v platformě Centrino 2 používat, ty jsou podle jeho slov zcela v pořádku.

Platforma Centrino 2, dříve označovaná jako Montevina, přinese v první řadě nové čipsety Cantiga s podporou Wi-Fi a WiMaxu a zabezpečením TXT (Trusted eXecution Technology), ve verzi Pro přibude i virtualizace či technologie Turbo Memory 2 pro rychlejší práci s daty na pevném disku. Novinkou by v Montevině měla být podpora pamětí typu DDR3, které se podle expertů mají začít v tomto roce dostávat konečně ve velkém množství na trh a ve čtvrtém čtvrtletí by mohla být již téměř třetina prodaných pamětí právě typu DDR3.

Co se týká procesorů, které se v Centrinu 2 budou používat, půjde o mobilní čipy Intel Core 2 Duo a Extreme. Konkrétně se již ví o pěti modelech, které by se v noteboocích postavených na nové platformě měly objevit.

Na frekvenci 2,26GHz poběží procesor Intel Core 2 Duo P8400, který bude obsahovat 3 MB cache. Dalšími procesory pro Centrino 2 mají být Core 2 Duo P8600 s frekvencí 2,4 GHz a 3 MB cache, Core 2 Duo P9500 běžící na 2,53 GHz a 6MB cache, Core 2 Duo T9600 s frekvencí 2,8 GHz a 6 MB cache a zatím nejrychlejší známý model Intel Core 2 Extreme X9100 s 6MB cache bude mít frekvenci 3,06.
Nenechte si ujít:
Intel odhalil detaily o čipech Dunnington a Tukwilla a architektuře Nehalem

AMD představilo na CeBITu své první 45nm procesory

Procesory v roce 2008 - revoluce či evoluce?

Intel představil ultralevné netbooky a Centrino 2

Cenová válka mezi Intelem a AMD se blíží ke konci

Intel připravuje čtyřjádra QX9300 pro notebooky

Spotřeba těchto procesorů by se měla pohybovat kolem 25 wattů a rychlost sběrnice u všech uvedených modelů bude 1066 MHz.


Komentáře