Nové čipy vPro nabízí Intel, mají mnohem lepší úroveň zabezpečení

Dostupnost už šesté generace procesorů Core vPro oznámil Intel. Určené jsou pro firemní stroje a mimo jiné nabízejí nové možnosti zabezpečení včetně pokročilé autentizace a samozřejmě vyšší výkon.

Nové čipy vPro nabízí Intel, mají mnohem lepší úroveň zabezpečení


Mezi zásadní novinku patří funkce Authenticate Solution, která představuje hardwarové vícefaktorové autentifikační řešení, jež má podle výrobce zvýšit ochranu identity na PC a učinit počítač méně zranitelný vůči pokusům o krádež identity nebo přihlašovacích údajů. Kompatibilní je se systémy Microsoft Windows 7, 8 a 10.

Authenticate ověřuje identitu použitím až třech zabezpečujících faktorů současně: „něco, co znáte“, například osobní identifikační číslo, „něco, co máte“, třeba mobilní telefon, a „něco, čím jste“, například otisk prstu.

IT si může vybrat z různých faktorů autentifikace, které budou vycházet ze strategií firmy, a nemusí se už spoléhat  na to, že si zaměstnanci budou pamatovat komplikovaná hesla.

Počítače s novými čipy podle výrobce nabídnou až 2,5krát vyšší výkon a 30násobně vyšší grafický výkon než pět let starý stroj. Zařízení již na trh uvedly společnosti Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo či Toshiba. K dispozici jsou modely v provedení 2v1, ultrabooky, ultra tenké laptopy, mini PC nebo desktopy typu All-in-One šité na míru pracovnímu prostředí.

Intel zároveň vylepšil své řešení Unite pro realizaci firemních porad  na dálku. Zahrnuje mj. rozšířené možnosti zobrazení. Přítomní i vzdáleně připojení účastníci porady mohou bezpečně vstupovat do interakce s obsahem v reálném čase. Poradu lze zahájit prakticky bezprostředně za použití stávajících i nových displejů nebo projektorů. Integrovaný je i Skype for Business.

A pro malé firmy Intel představilSmall Business Advantage (SBA) pro snadné propojení a sdílení informací. Součástí řešení jsou automatické aktualizace zabezpečení a údržby. SBA obsahuje funkce pro spolupráci, například chat nebo sdílení souborů, ale i funkce bezpečnostní, například blokátor USB, díky němuž mají vlastníci malých firem kontrolu nad svými daty.

Úvodní foto: Intel


Komentáře