Intel předvede první ultrabooky a tablety s Windows 8

Společnost Intel plánuje na konferenci IDF předvést počítače s x86 procesory na nichž poběží chystané Windows 8.


Intel konkrétně předvede nejen ultrabooky, novou kategorii notebooků kladoucí důraz na výkon a současně nízkou hmotnost (více o nich najdete v článku Intel odhalil svoje plány s procesory Core a Atom), ale také tablety s Windows 8 s novou generací procesorů Atom. O novém operačním systému by měla být řeč také na konferenci Build, kterou Microsoft tento týden pořádá. Zástupci Microsoftu již potvrdili, že zde předvedou tablet od Samsungu s Windows 8.

Intel se pro nové modely počítačů bude snažit získat podporu vývojářů, protože spolu s Windows 8 mu vznikne nový konkurent, společnost ARM, jejíž čipy budou ve Windows 8 nově také podporovány a která je komentátory označována za budoucího hlavního konkurenta Intelu. ARM má silné zastoupení nejen ve smartphonech, ale i v tabletech, což je typ přístrojů, v nichž se Intelu dlouhodobě nedaří prosadit a bude se tedy snažit přesvědčit vývojáře, aby na tablety postavené na x86 platformě nezanevřeli. Předvádět bude konkrétně i možnosti nové platformy Medfield, zahrnující 32nm verze Atomů s kódovým označením Penwell, které by měly oproti platformě Moorestown nabídnout lepší energetickou efektivitu a menší nároky na chlazení. Zvýší se také taktovací frekvence na 1,80 a 1,86 GHz a čtyřnásobně by měl vzrůst grafický výkon.

Co se týká ultrabooků, do nichž Intel v současnosti investuje nemalé peníze, očekává se, že na IDG budou zveřejněny další detaily o těchto přístrojích, přičemž první modely by se na trhu měly objevit již koncem letošního roku. Intel doufá, že se mu s ultrabooky podaří obnovit klesející zájem o PC a zejména o netbooky a podle jeho odhadů by v příštím roce mělo celých 40 % prodaných počítačů spadat právě do kategorie ultrabooků.Komentáře