Intel přichází na trh s úspornými čtyřjádry

Nové čtyřjádrové serverové procesory a další produkty pro servery uvedla na trh společnost Intel. Procesor Intel Xeon X5365 je podle výrobce první 3GHz čtyřjádrový procesor, který si vystačí se standardními 120 watty.Nové čtyřjádrové serverové procesory a další produkty pro servery uvedla na trh společnost Intel. Procesor Intel Xeon X5365 je podle výrobce první 3GHz čtyřjádrový procesor, který si vystačí se standardními 120 watty.
Model X5365 je zároveň vybaven FSB sběrnicí s rychlostí 1333 MHz.
Xeon L5335 zase pracuje na frekvenci 2 GHz a jeho FSB sběrnice pak také na 1333 MHz. Celková spotřeba tohoto energeticky nenáročného modelu je méně než 50 wattů (neboli 12,5 wattu na jedno jádro).
Společnost Intel do nových procesorů integrovala rovněž nové technologie, které usnadňují virtualizaci a zlepšují využití energie. Kromě virtualizační technologie Intel VT, která zvyšuje efektivitu virtualizačních řešení a podporuje provoz hostovaných 64bitových systémů, jsou nové procesory vybaveny také funkcemi zlepšujícími zpracování přerušení (tzv. interrupt handling) při virtualizaci 32bitových operačních systémů Microsoft Windows.
Procesory také disponují novým transparentním systémem chytrého řízení spotřeby, který snižuje spotřebu během nečinnosti procesoru až o 50 procent. Kromě zapracování této technologie do všech nových čtyřjádrových procesorů plánuje společnost Intel zahrnout tuto novou funkci do všech procesorů pro běžné servery.


Komentáře