Intel přichází s technologií vPro třetí generace

Společnost Intel tento týden představila třetí generaci sady technologií Intel vPro, určenou pro stolní počítače, která je cílena zejména na malé a střední firmy. Nové technologie nabízejí podle slov Intelu nejenom řadu nových funkcí, ale i usnadnění údržby počítačů a zlepšení jejich zabezpečení. V neposlední řadě otevírá dveře k novým virtualizovaným počítačovým modelům a produktům zaměřeným právě na menší firmy.Společnost Intel tento týden představila třetí generaci sady technologií Intel vPro, určenou pro stolní počítače, která je cílena zejména na malé a střední firmy. Nové technologie nabízejí podle slov Intelu nejenom řadu nových funkcí, ale i usnadnění údržby počítačů a zlepšení jejich zabezpečení. V neposlední řadě otevírá dveře k novým virtualizovaným počítačovým modelům a produktům zaměřeným právě na menší firmy.

Nová technologie Intel vPro (dříve známá pod kódovým označením McCreary) kombinuje výkon a energetickou efektivitu dvoujádrových a čtyřjádrových procesorů Intel Core 2 s novou čipovou sadou Intel Q45 Express, gigabitovou síťovou kartou Intel 82567LM a technologií Intel Active Management 5.0.

vPro umožňuje chránit počítače i za firemní branou firewall. Počítač v nesnázích dokáže díky nové funkci Remote Alert (Vzdálené upozornění) sám „zavolat“ IT specialistovi o pomoc, pokud některý z parametrů překročí stanovené hodnoty (tato funkce je dostupná i tehdy, když je počítač vypnutý).

Pomocí nové funkce Remote Scheduled Maintenance (Plánovaná vzdálená údržba) mohou administrátoři počítačových sítí nastavit počítače tak, aby se pravidelně automaticky připojovaly k programu pro správu IT a udržovaly si tak optimální výkon. Nová funkce Fast Call for Help (Rychlé volání o pomoc) umožňuje uživatelům přivolat pomoc prostřednictvím mimopásmového připojení. Stačí zadat určitou kombinaci kláves, která funguje i v případě kolapsu počítače následkem závady pevného disku nebo havárie operačního systému.

Pro zvýšení bezpečnosti je určen Access Monitor (Monitorování přístupu), který provádí zabezpečené komplexní protokolování IT aktivit v jednotlivých systémech. Tím se snižuje riziko narušení bezpečnosti zevnitř firmy. Tato platforma také jako první nabízí integrovanou technologii pro ověřování počítače pomocí Microsoft Network Access Protection, což umožňuje chráněnou mimopásmovou vzdálenou údržbu systémů na platformě Intel vPro.
Nenechte si ujít:
Procesory Larrabee: Intel drží počet jader pod pokličkou

Intel ruší značku Centrino Atom

Intel plánuje novou řadu System on Chip

Intel vzkazuje: Připravte se na tisíce jader


Komentáře