Intel uvedl dvoujádrový Celeron E1200 za příznivou cenu

Společnost Intel uvedla na trh nový procesor určený do desktopů, který je postavený na architektuře Core2. Ten je označovaný jako Celeron Dual-Core E1200 a jedná se o první low-endový procesor od této společnosti, který disponuje dvěma jádry.Společnost Intel uvedla na trh nový procesor určený do desktopů, který je postavený na architektuře Core2. Ten je označovaný jako Celeron Dual-Core E1200 a jedná se o první low-endový procesor od této společnosti, který disponuje dvěma jádry.

Celeron Dual-Core E1200 pracuje na frekvenci 1,6 GHz a je vyráběn tradičním 65nm procesem. Jádro je osvědčené Conroe a podporovány jsou instrukční sady MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3 a EM64T. Procesor disponuje 512KB cache paměti a sběrnice je taktována na 800 MHz. Velmi zajímavá je na tomto procesoru jeho cena, která by při odběru 1000 kusů měla činit 53 dolarů za jeden, což je v přepočtu necelých 950 Kč! V budoucnu by se měl objevit i další model ze série dvojádrových Celeronů – E1600 s frekvencí 2.0 GHz.
Nenechte si ujít:
Intel představuje šestnáct procesorů nové generace

Cenová válka mezi Intelem a AMD se blíží ke konci – přijde zdražení procesorů?

Dodávky Barcelony se opozdí díky chybě v cache

Intel uvedl na trh 45nm procesory nové generace

Vývoj 32nm čipů bude mít posilu – společnost NEC

Vydání tohoto nového procesoru podtrhuje skutečnost, že dvě jádra se dnes stávají prakticky již standardem a vydáním Celeronu E1200 Intel rozšiřuje rodinu svých low-enových procesorů. Zatím byly nejlevnější dvoujádrové čipy tohoto výrobce k dispozici pouze v řadě Pentium, nejblíže k novému Celeronu má konkrétně Pentiu Dual Core E2160, které má ovšem dvojnásobnou cache paměť o velikosti 1024 KB.

Připomeňme, že v první polovině ledna Intel představil na veletruhu CES 16 nových procesorů, postavených na jádru Penryn a vyrobených pokročilým 45nm procesem.


Komentáře